Посадка «Чандраян-3» на Місяць: онлайн-трансляція

Індійський зонд «Чандраян-3» готується до історичної події — посадки на Місяць. Маневр відбудеться сьогодні, 23 серпня. Цю подію можна буде спостерігати наживо — Індійська організація Космічних досліджень (ISRO) транслюватиме процес на YouTube.

План польоту «Чандраян-3» передбачає приземлення на поверхню Місяця в середу, 23 серпня, о 15:15 за київським часом. Початок трансляції запланований на 14:50, буквально за кілька хвилин до приземлення.

Цей момент визначає важливий етап індійської космічної історії. Оскільки, у разі успіху, Індія приєднається до елітного клубу країн, які здійснили м’яку посадку на Місяць, де вже присутні Радянський Союз, Сполучені Штати та Китай.

Складність останнього етапу місії «Чандраян-3»

Поки що місія «Чандраяан-3» пройшла без суттєвих перешкод. Запуск космічного апарата відбувся штатно 14 липня, а вже 5 серпня він вирушив на місячну орбіту. 17 серпня посадковий модуль «Вікрам» був успішно відокремлений від орбітального, підготувавши шлях для приземлення.

Місія космічного апарата передбачає посадку біля південного полюса Місяця — регіону, який вважається багатим на водяний лід. Це місце ще ніколи не було досліджене, тому «Чандраян-3» стане однією з перших космічних місій, що спробують це зробити.

Нещодавно інша місія — «Луна-25» — зазнала аварії під час спроби приземлення на Місяць, що підкреслює складність таких операцій. Хоча у випадку з російською місією ще додалася технічна відсталість.

ISRO
Посадковий модуль «Вікрам» та місяцехід «Праг’ян». Ілюстрація: ISRO

Якщо посадка «Вікрама» виявиться успішною, то на Місяці буде розгорнутий місяцехід під назвою «Праг’ян». Обидва апарати проведуть дослідження протягом одного місячного дня, використовуючи різноманітні наукові інструменти.

Це вже друга спроба висадки на Місяць для Індії. Перша, яка відбулася у 2019 році, завершилася невдачею, коли «Чандраян-2» зазнав проблем під час спуску. Однак ця місія також мала свої позитивні сторони, оскільки вона відправила орбітальний апарат на Місяць, який і досі в активному стані та здійснює зв’язок з «Вікрамом», збільшуючи шанси місії на успіх.

Раніше ми повідомляли про те, як Intuitive Machines завершила складання свого першого місячного апарата.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine