Intuitive Machines завершила складання свого першого місячного апарата

Intuitive Machines повідомила про завершення складання свого першого місячного апарата Nova-C. На підтвердження цього компанія опублікувала його світлину.

Повністю зібраний апарат Nova-C. Джерело: Intuitive Machines

Компанія Intuitive Machines є активним учасником фінансованої NASA програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її мета — залучення приватних фірм до освоєння природного супутника нашої планети. Загалом Intuitive Machines виграла три контракти за програмою CLPS.

Для доставлення вантажів на Місяць Intuitive Machines використовує апарат власного розроблення Nova-C. Його висота становить 3 м, діаметр 2 м, маса (з урахуванням палива) — 1900 кг. Nova-C може доставити до 100 кг корисного навантаження на Місяць.

Запуск першої місячної місії Intuitive Machines запланований на 15 листопада. Для неї буде використана ракета Falcon 9. Балістичне вікно для польоту на Місяць буде відкрите впродовж шести днів. Якщо запуск не вдасться здійснити в зазначені дати, наступна можливість запустити Nova-C з’явиться в грудні.

На борту Nova-C буде розміщено 11 вантажів. П’ять були надані NASA, решта — різними комерційними замовниками. Місцем посадки апарата стане 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований поблизу південного полюса Місяця. У разі успіху Intuitive Machines стане першою приватною компанією, якій вдалося розв’язати задачу доставлення вантажу на Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine