Названо дату запуску приватної місії до південного полюса Місяця

Компанія Intuitive Machines вперше назвала дату запуску своєї місії IM-1, метою якої стане південний полюс Місяця. Він запланований на 15 листопада.

Приватна місія до південного полюса Місяця

У 2019 році компанія Intuitive Machines виграла свій перший контракт на суму в 77 млн доларів за фінансованою NASA програмою CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її метою є залучення приватних фірм до освоєння природного супутника нашої планети. За умовами угоди, в межах місії IM-1 компанія взяла на себе зобов’язання забезпечити доставлення на Місяць шести наданих NASA вантажів. Пізніше до них додалися навантаження від різних приватних замовників. Для цього компанія залучить спускальний апарат власної розробки NOVA-C.

Спускальний апарат NOVA-C. Джерело: Intuitive Machines

Спочатку місцем посадки NOVA-C мала стати Долина Шретера, яку колись розглядали як місце посадки скасованої експедиції Apollo 18. Але на початку 2023 року NASA повідомила про перенаправлення місії. Аерокосмічна адміністрація захотіла, щоб IM-1 сіла ближче до південного полюса Місяця, обраного як місце висадки пілотованих експедицій за програмою Artemis.

У підсумку, новим місцем посадки став 24-кілометровий кратер Малаперт А. Він розташований у точці з координатами 80°4′ пд. ш. 3°4′ з. д. Це помітно ближче до південного полюса Місяця, ніж очікувані місця посадок місій «Чандраян-3» та «Луна-25» (69° пд. ш.). Місце посадки IM-1 цікаве тим, що недалеко від нього розташований т. зв. масив Малаперта. Його вершина розглядається як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

Перший запуск Intuitive Machines

Попри серію перенесень, в Intuitive Machines впритул наблизилися до першого запуску. Згідно з нещодавньою заявою керівництва компанії, він запланований на 15 листопада. Для місії буде залучена ракета Falcon 9. Балістичне вікно для польоту на Місяць буде відкрито протягом шести днів. У разі, якщо запуск не вдасться здійснити в зазначені дати, наступна можливість запустити IM-1 з’явиться в грудні.

Апарат Nova-C в уявленні художника. Джерело: Intuitive Machines

Успіх цієї місії дуже важливий для Intuitive Machines. Останнім часом вона має фінансові труднощі. Успішна посадка на Місяць значно посилить позиції компанії, яка переживає непрості часи.

Варто сказати, що IM-1 не єдина приватна місія, яка збирається летіти до Місяця. Компанія Astrobotic вже закінчила підготовку свого апарата Astrobotic, який також буде запущено в межах програми CLPS. Однак поки що він залишається прикутий до Землі через неготовність ракети Vulcan.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine