LRO зазнімкував можливе місце посадки Artemis III

Група супроводу місії LRO опублікувала новий ефектний знімок місячної поверхні. На ньому можна побачити одне з можливих місць посадки місії Artemis III.

Масив Малаперта (ліва нижня частина кадру), обраний як одне з можливих місць висадки експедиції Artemis III. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Знімок був зроблений 3 березня 2023 року, коли LRO перебував приблизно за 170 км від кратера Шеклтона, через який проходить південний полюс Місяця. У кадр космічного апарата потрапила вельми цікава формація, відома під назвою масив Малаперта. Річ у тім, що її вершина була обрана як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

Масив Малаперта являє собою гірський хребет, що підноситься на 5 кілометрів над навколишньою поверхнею. На думку планетологів, він може бути фрагментом вала басейну Південний Полюс — Ейткен.

Формація становить значний інтерес з кількох причин. Її вершина розташована в зоні прямої видимості як Землі, так і кратера Шеклтон. Тому її було запропоновано як місце для встановлення передавача, призначеного для забезпечення зв’язку з експедиціями, які висаджуватимуться безпосередньо на сам південний полюс Місяця. З іншого боку, зворотний бік масиву постійно перебуває в радіотіні для сигналів із Землі, що робить його ідеальним місцем для встановлення радіотелескопів. І, нарешті, з вершини масиву відкривається чудовий краєвид на навколишню місцевість. Жодна з експедицій Apollo не могла похвалитися настільки ефектними видами.

Панорама, що демонструє масив Малаперта (він позначений цифрою 5000) та його околиці. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Усі перераховані вище фактори роблять цей регіон вельми перспективним місцем для пілотованої експедиції. Навіть якщо для посадки місії Artemis III у підсумку буде обрано інше місце, найімовірніше, з часом земляни залишать свої сліди на його вершині.

Ви також можете подивитися на зроблений LRO знімок незвичайної місячної структури, що сформувалася внаслідок падіння трьох астероїдів.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine