Астрономи знайшли два мінінептуни у сонцеподібної зорі

Використовуючи дані, зібрані телескопом TESS, міжнародній команді астрономів вдалося ідентифікувати дві раніше невідомі екзопланети. Вони обертаються навколо зорі HD 63935. Це відносно близький жовтий карлик, що розташований від нас на відстані 155 світлових років. Його вік оцінюється в 6,8 млрд років, за розмірами та масою він трохи поступається Сонцю.

читати далі
Кадьяк-бьют

Кратер Єзеро на Марсі показав драматичне минуле планети

Кратер Єзеро на Марсі сьогодні є посушливою понурою місциною. Проте мільярди років тому він був зовсім іншим — вологим і, ймовірно, повним життя. Такого висновку дійшли вчені після вивчення кратера марсоходом NASA Perseverance.

читати далі
Загадковий сигнал із космосу

Загадковому сигналу від Проксими Центавра знайшли несподіване пояснення

Дослідження загадкового радіосигналу з-за меж Сонячної системи пояснило природу його походження. На жаль для тих, хто сподівався побачити в ньому перші ознаки інопланетної цивілізації, джерелом «міжзоряного повідомлення» виявилася несправна техніка на Землі.

читати далі
ТОП-10 будущих космических миссий

Дослідження космосу: що на нас чекає у майбутньому?

Людство не припиняє вивчати незвідані куточки космосу за допомогою пілотованих місій, космічних станцій, автоматичних зондів і великих телескопів. Через пів століття після того, як Ніл Армстронг ступив на Місяць, перегони за колонізацію космосу нарешті почалися. Зараз на місце урядових космічних програм виходять приватні компанії зі своїми місіями з вивчення Всесвіту та розвитку космічного туризму. Universe […]

читати далі

Blue Origin оголосила про намір створити комерційну орбітальну станцію

Компанії Blue Origin та Sierra Space повідомили про намір створити приватну орбітальну станцію Orbital Reef. Її планують надавати в оренду для проведення різноманітних досліджень, технологічних та комерційних проєктів, причому не лише американським, а й іноземним клієнтам.

читати далі

Астрономи знайшли ознаки існування планети у далекій галактиці

На сьогодні астрономам вдалося підтвердити існування понад чотирьох тисяч екзопланет. Майже всі вони розташовані в радіусі трьох тисяч світлових років від Землі. І в цьому немає нічого дивного: чутливості сучасних телескопів поки недостатньо, щоб ідентифікувати більш далекі світи.

читати далі
Радиоисточник

У центрі Чумацького Шляху виявлене загадкове радіоджерело

Дещо в серці Чумацького Шляху «підморгує» нашій Землі. Невідоме радіоджерело випромінює радіохвилі впродовж кількох тижнів, а наступного дня миттєво зникає і залишається «мовчазним» протягом кількох місяців. Потім прокидається і процес повторюється. Астрономи вперше помітили незвичайне радіоджерело 2020 року. Пояснити його природу не вдалося навіть після більш ніж року періодичних спостережень. Дослідники змогли підтвердити лише те, […]

читати далі
Supernova SN 2020fqv

Hubble знайшов у далекій галактиці зорю, що мала вибухнути

Коли у зірок закінчується «паливо» — припиняється їхнє життя. Смерть наймасивніших із них відбувається драматично — епічним вибухом наднової. При цьому в міжзоряний простір із величезною швидкістю викидається пил і газ. Астрономи здебільшого зустрічають залишки наднових. Але нещодавно космічний телескоп Hubble спостерігав дещо рідкісне — зорю у процесі перетворення на наднову. SN 2020fqv розташована у […]

читати далі
Марсохід Persevance

Perseverance надіслав на Землю п’ятигодинний запис звуків на Марсі

NASA виклала на своєму офіційному сайті п’ятигодинний запис звуків на Марсі. Своєрідні «аудіоповідомлення» надіслав на Землю марсохід Perseverance. Ці записи дають уявлення про те, як «звучить» Червона планета, адже поширення звуків у розрядженій атмосфері відрізняється від земного.

читати далі

Астрономи сфотографували новонароджену екзопланету

На сьогодні відомо понад чотири тисячі екзопланет. Однак більшість із цих світів були відкриті за допомогою непрямих методів, у той час як кількість планет, які можна спостерігати безпосередньо, дуже невелика. Але нещодавно цей список поповнився новим найменуванням.

читати далі

Запуск місії Artemis I перенесений на лютий 2022 року

21 жовтня фахівці Космічного центру ім. Кеннеді завершили встановлення космічного корабля Orion на надважку ракету SLS, вперше об’єднавши їх у єдине ціле. Висота зв’язки склала 98 метрів. Незабаром після цього NASA організувала спеціальну пресконференцію, де й повідомила про нову дату запуску. Відтепер він запланований на лютий 2022 року.

читати далі