Firefly Aerospace побудує мунлендер для висадки на Місяць до вересня 2023 року

NASA підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost компанії Firefly Aerospace відповідно до графіка місячної місії Artemis — до вересня 2023 року. Firefly Aerospace у межах програми NASA розробляє мунлендер, призначений для забезпечення комплексних послуг доставки, в тому числі, інтеграції корисного навантаження, запуску та посадки на Місяць. Місія Blue Ghost стане першою з низки щорічних […]

читати далі

Астрономи виявили газовий гігант у червоного карлика

Вивчаючи дані, зібрані телескопом TESS, команда китайських астрономів виявила періодичні зміни яскравості зорі TOI-530, що свідчать про наявність у неї невидимого компаньйона. Наступні перевірки підтвердили це припущення.

читати далі

Образи космічного майбутнього від NASA

Упродовж ось уже кількох років співробітники Лабораторії реактивного руху (JPL NASA) періодично створюють «туристичні» постери планет Сонячної системи та супутників інших зірок. Вони публікуються від імені вигаданої організації «Бюро подорожей на екзопланети». Стиль постерів зазвичай імітує вінтажні рекламні афіші, які закликали відвідувати екзотичні куточки Землі в першій половині XX століття.

читати далі

LRO сфотографував вулкани на Місяці

Представлені зображення були зроблені апаратом LRO, що розташований на селеноцентричній орбіті. На них зображена ділянка місячної поверхні в районі кратера Груйтуйзен. У минулому цей регіон був центром вулканічної активності. Наочним нагадуванням про цю епоху є масиви Mons Gruithuisen Gamma та Mons Gruithuisen Delta.

читати далі

ESA розповіло про деякі результати прольоту Меркурія апаратом BepiColombo

2 жовтня автоматичний апарат BepiColombo здійснив свій перший проліт Меркурія й успішно скористався гравітацією першої планети, щоб знизити свою геліоцентричну швидкість. У найближчі чотири роки зонду належить виконати ще п’ять аналогічних маневрів. Вони дозволять йому вийти на постійну навколомеркуріанську орбіту до грудня 2025 року.

читати далі

NASA побудує гамма-телескоп для вивчення життєвого циклу зір

NASA обрала проєкт нового космічного телескопа, що буде реалізований у межах програми Small Explorers, яка, у свою чергу, є частиною програми Astrophysics Explorers. Організація відбирає для реалізації проєкти апаратів малого цінового діапазону, призначених для розв’язання різних спеціалізованих наукових завдань — від дослідження чорних дір до вивчення взаємодії сонячного вітру з міжзоряним простором.

читати далі

DART доставлений до місця запуску

Вантажний контейнер, всередині якого розташований космічний апарат DART (Double Asteroid Redirection Test), успішно доставили на космодром бази ВПС США Ванденберг. Найближчим часом інженери заправлять зонд, після чого приступлять до його встановлення на ракету-носій Falcon 9.

читати далі

Південнокорейська ракета не змогла вивести вантаж на орбіту

21 жовтня Південна Корея здійснила перше орбітальне випробування ракети-носія власного виробництва «Нурі». Спочатку з’явилася інформація про успішний пуск, проте згодом президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що ракеті все ж не вдалося вивести корисне навантаження (1,5-тонний макет супутника) на задану орбіту. За попередніми даними, третій ступінь носія передчасно припинив роботу. Через це макет не […]

читати далі

NASA розповіла про стан зонда Lucy

16 жовтня NASA відправила у космос апарат Lucy, призначений для вивчення троянських астероїдів Юпітеру. Однак новина про успішний запуск зонда була затьмарена повідомленням про неповне розгортання однієї з його сонячних батарей. Оскільки під час своєї подорожі йому доведеться віддалитися на відстань 853 млн км від Сонця, питання енергопостачання є надзвичайно важливим для місії.

читати далі