Південний полюс Місяця (фото)

Група супроводу місії LRO опублікувала новий знімок. Він демонструє південний полюс Місяця.

Південний полюс Місяця очима апарата LRO. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Південний полярний регіон Місяця є пріоритетною метою, як для багатьох автоматичних апаратів, так і для майбутніх пілотованих експедицій. Це пов’язано з тим, що на дні багатьох полярних кратерів, які ніколи не висвітлюються сонячними променями, перебувають поклади водяного льоду. Його можна використовувати, як для постачання мешканців місячних поселень водою та киснем, так і для виготовлення компонентів ракетного палива.

Апарат LRO досліджує Місяць з 2009 року. Спочатку він знаходився на орбіті з нахилом 90°, регулярно пролітаючи над південним полюсом супутника. Згодом його нахил змінився до 84°. Але, хоч тепер LRO й не літає над місячними полюсами, інженери все ще можуть повернути апарат, щоб робити їхні «бічні» знімки.

Південний полюс Місяця (вид зверху). Джерело:NASA/GSFC/Arizona State University

Перед нами одне з таких зображень. Воно було отримане коли LRO знаходився на висоті 81 км над точкою з координатами 84,47 ° пд. ш. та 359,2 ° сх. д. Ми бачимо вал 21-кілометрового кратера Шеклтон. Південний полюс розташований на одному з його внутрішніх схилів (його положення позначене стрілкою). Характерний яскравий кратер поруч із ним має діаметр 100 метрів.

Південний полюс Місяця (стрілка вказує на його точне положення). Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

У грудні 2022 року на орбіту навколо Місяця вийде південнокорейський апарат «Данурі». Серед інструментів на його борту, є надана NASA, камера ShadowCam. Вона спеціально розроблена для знімкування, вічно затінених, кратерів на полюсах Місяця. Планетологи з нетерпінням чекають на її знімки, які в прямому розумінні слова, дозволять пролити світло на те, що знаходиться на їхньому дні.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine