«Данурі»: перша міжпланетна місія Південної Кореї

У червні цього року Південна Корея відсвяткувала важливе досягнення — успішний запуск орбітальної ракети-носія власного виробництва «Нурі». Тепер країна готується зробити наступний крок та відправити у космос свою першу міжпланетну місію «Данурі».

Цілі місії «Данурі»

Розробка проєкту першої південнокорейської міжпланетної місії розпочалася у середині минулого десятиліття. Її метою є Місяць. Спочатку місія мала позначення KPLO (Korea Pathfinder Lunar Orbiter), але нещодавно отримала власне ім’я «Данурі», що можна перекласти як «насолоджуйтесь Місяцем».

«Данурі» має вийти на 100-кілометрову селеноцентричну орбіту та впродовж року вивчати супутник нашої планети. Крім виконання наукових завдань, на апарат також покладене завдання продемонструвати готовність Південної Кореї здійснювати місії у міжпланетному просторі. Успіх «Данурі» дозволить країні розпочати наступний етап своєї місячної програми, яка передбачає висадку ровера.

Технічне влаштування «Данурі»

У складеному стані «Данурі» являє собою куб з довжиною грані 2 метри. Маса апарата з урахуванням палива становить 678 кг. На його борту — шість наукових інструментів. П’ять із них побудовані Корейським агентством аерокосмічних досліджень (KARI), шостий наданий NASA. Наукове начиння зонда складається:

  • Камера LUTI, що здатна знімати з роздільною здатністю до 5 м на піксель. Головна мета приладу полягає у знімкуванні можливих місць посадки майбутніх південнокорейських місій та інших об’єктів.
  • Ширококутна поляриметрична камера PolCam. Призначена для вивчення складу поверхні Місяця та її вулканічних відкладень.
  • Магнітометр KMAG.
  • Гамма-спектрометр KGRS. Призначений для складання карти місячних ресурсів (рідкісних елементів, металів, гелію 3 і т.д.).
  • DTNP — експеримент з космічного зв’язку, заснований на відмовостійкій мережевій технології. Цікаво, що з-поміж інформації, яку «Данурі» спробує передати на Землю, буде кліп групи BTS.
  • ShadowCam — надана NASA камера, яка спробує зазнімкувати вічно затінені місячні кратери, на дні яких, як вважається, є поклади льоду.

План польоту «Данурі»

Для запуску «Данурі» буде використана ракета Falcon 9. Спочатку передбачалося, що апарат буде виведений на навколоземну орбіту, після чого проведе серію маневрів, які поступово збільшать його апогей та згодом дозволять йому вийти на селеноцентричну орбіту.

Технічне влаштування апарата “Данурі”. Джерело: KARI

Однак після включення до складу ShadowCam маса «Данурі» помітно зросла. Це вимагало більшої витрати палива для досягнення Місяця, що означало зменшення терміну місії.

Тому керівництво ухвалило рішення змінити план польоту та запустити «Данурі» по балістичній перехідній траєкторії. Через це апарату буде потрібно 4,5 місяця, щоб вийти на орбіту навколо Місяця, зате він заощадить 25% палива.

Траєкторія польоту апарата «Данурі». Джерело: KARI

На цей час запуск «Данурі» запланований на 4 серпня, вихід на селеноцентричну орбіту — на 16 грудня 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine