Місія Intuitive Machines сідатиме в південному полярному регіоні Місяця

NASA та компанія Intuitive Machines досягли домовленості про місце посадки місії IM-1. Ним стане кратер Малаперт А, розташований на південному полюсі Місяця.

Спускальний апарат NOVA-C. Джерело: Intuitive Machines

У 2019 році компанія Intuitive Machines виграла свій перший контракт на суму в 77 млн доларів за програмою CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її метою є залучення приватних фірм до освоєння природного супутника нашої планети. За умовами угоди, в межах місії IM-1 компанія зобов’язалася забезпечити доставлення на Місяць шести наданих NASA вантажів (пізніше до них додалися й навантаження від різних приватних замовників). Для цього компанія залучить спускальний апарат власної розробки NOVA-C.

Спочатку місцем посадки NOVA-C мала стати Долина Шретера, яку колись розглядали як місце посадки скасованої експедиції Apollo 18. Але на початку 2023 року NASA повідомила про перенаправлення місії. Аерокосмічна адміністрація захотіла, щоб IM-1 сіла ближче до південного полюса Місяця, обраного як місце висадки пілотованих експедицій за програмою Artemis. Заради цього NASA погодилася перенести на пізніший термін запуск місії.

Карта південного полярного регіону Місяця. Джерело: Lunar and Planetary Institute Regional Planetary Image Facility

25 травня на сайті NASA було опубліковано повідомлення, що підтверджує факт перенесення місця посадки IM-1. Тепер ним стане 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований у південному полярному регіоні Місяця. Неподалік від нього розташований т. зв. масив Малаперта, чия вершина розглядається як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

Масив Малаперта (ліва нижня частина кадру), обраний як одне з можливих місць висадки експедиції Artemis III. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Згідно із заявою NASA, зміна місця посадки дасть змогу отримати інформацію, яка дасть можливість краще оцінити потенційні ризики для майбутніх пілотованих місій. Крім того, інженери зможуть на практиці опрацювати питання навігації, точного приземлення та забезпечення зв’язку з апаратом, що перебуває на південному полюсі Місяця.

Наразі запуск місії IM-1 запланований на червень. Для її відправлення до Місяця, буде використана ракета Falcon 9.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine