Intuitive Machines перенесуть посадку свого модуля ближче до місячного полюсу

Компанія Intuitive Machines повідомила, що її перша автоматична місія IM-1 здійснить цього року посадку не в Океані Бур, як було заплановано, а поблизу південного полюса. У зв’язку з цим вона відбудеться пізніше.

Посадковий модуль Intuitive Machines
Посадковий модуль Intuitive Machines. Джерело: Intuitive Machines

Intuitive Machines перенесли місце посадки

6 лютого представники компанії Intuitive Machines оголосили, що переносять місце посадки своєї місячної місії IM-1. Раніше її планувалося здійснити в Океані Бур, відносно недалеко від екватора нашого природного супутника. Причиною цього була рівна місцевість і місячний день, який триває тут майже два тижні.

Але тепер посадковий модуль спрямують ближче до південного полюса. Точні координати місця, де він торкнеться поверхні, не повідомляються, але власник компанії Джош Маршалл заявив, що це буде приполярний кратер Малаперт А.

Ще цікавіше, що, згідно із заявою, тепер посадки IM-1 варто чекати наприкінці червня. І це дещо суперечить тому, що говорилося про цю місію раніше. До того йшлося про запуск у першому кварталі 2023 року. На пряме запитання про перенесення місії Маршалл не відповів.

Роль програми Artemis

Intuitive Machines не приховують, що ідею перенести місце посадки ближче до полюса їм запропонували у NASA. Компанія з 2019 року є учасником програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS). Остання передбачає перевезення космічними апаратами приватних компаній різних допоміжних вантажів, необхідних для реалізації програми Artemis.

У компанії підтвердили, що рішення було прийняте після того, як NASA погодилася збільшити фінансування CLPS і допомогла обрати нову точку посадки. Кратер Малаперт А є однією з можливих цілей першої пілотованої місії Artemis, яка має досягти поверхні Місяця у 2025 році.

Очевидно, що заради цього в Intuitive Machines готові навіть відкласти місію. Представники компанії заявили, що допомога NASA позитивно вплине на їхню здатність виконати програму, але як саме це станеться, не розповіли.

Зараз компанія переживає складний момент. Вона перебуває у процесі злиття з Inflection Point Acquisition Corporation. Планується, що 8 лютого акціонери мають проголосувати за остаточне об’єднання.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine