Intuitive Machines виграла новий місячний контракт NASA

Компанія Intuitive Machines отримала від NASA новий контракт на доставлення наукових інструментів та роботів на місячну поверхню. Він був виданий у рамках програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), спрямованої на залучення приватних фірм до освоєння природного супутника нашої планети. Загальна сума угоди становить 77,5 млн доларів. Запуск запланований на 2024 рік.

Апарат Nova-C в уявленні художника. Джерело: Intuitive Machines

Для доставлення вантажів Intuitive Machines використовує власний посадковий апарат Nova-C. Він сяде в районі Рейнер Гамма — одного з найнезвичайніших формувань місячної поверхні. Ця 70-кілометрова структура розташована в Океані Бур біля західної околиці місячного диска і зовні нагадує вир.

Природа Рейнер Гамма є давньою загадкою. Деякі з аналогічних утворень на Місяці розміщені в точках діаметрально протилежних центру великих кратерів. У зв’язку з цим деякі вчені вважають, що походження Рейнер Гамма пов’язане із сейсмічною енергією, що виділилася внаслідок великого зіткнення на протилежному боці Місяця. Але це лише гіпотеза. NASA сподівається, що місія Intuitive Machines розкриє таємницю цього регіону.

Рейнер Гамма. Джерело: NASA / LRO_LROC_TEAM

Загальна маса корисного навантаження від NASA для цієї місії становитиме 92 кг. Сюди увійдуть чотири комплекти наукових інструментів:

  • Lunar Vertex — набір зі стаціонарних приладів та ровера, які вивчатимуть магнітні поля, плазмове середовище та властивості реголіту. Результати їхніх вимірів будуть доповнені орбітальними спостереженнями.
  • CADRE (Cooperative Autonomous Distributed Robotic Exploration) — група мобільних роботів, запрограмованих на роботу в автономній команді з метою дослідження поверхні Місяця, збору даних та картографування її різних областей у 3D.
  • MoonLIGHT — ретрорефлектор, призначений для високоточних вимірювань відстані між Землею та Місяцем. Його дані будуть використовуватися для досліджень у галузі теорії відносності та вивчення гравітаційної динаміки системи Земля-Місяць.
  • LUSEM (Lunar Space Environment Monitor) — прилади для реєстрації високоенергетичних частинок та вивчення впливу магнітного хвоста Землі на місячну поверхню.

Це вже третій контракт, отриманий Intuitive Machines у межах програми CLPS. Перша місія доставить п’ять наукових інструментів NASA (і кілька вантажів від приватних замовників) у долину Шретера, яка колись розглядалася як місце посадки Apollo 18. Її запуск запланований на початок 2022 року.

Друга місія Intuitive Machines сяде у районі південного полюса Місяця. Апарат Nova-C доставить низку наукових інструментів, призначених для аналізу реголіту та пошуку водяного льоду, а також кілька експериментальних роботів. Її запуск запланований на кінець 2022 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео