SpaceX отримала контракт на запуск ще однієї місячної місії

Компанія Intuitive Machines вибрала SpaceX для запуску своєї третьої місячної місії. Її реалізація запланована на початок 2024 року. Автоматичний апарат буде виведений у космос ракетою Falcon 9

Посадковий апарат Nova-C (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Це вже третій місячний пусковий контракт Intuitive Machines і SpaceX. Перший запуск має відбутися на початку 2022-го, другий — у кінці того ж року. Обидві місії реалізуються через фінансовану NASA програму CLPS, спрямовану на залучення приватних фірм до освоєння Місяця.

В межах першої місії посадковий апарат Nova-C, побудований співробітниками Intuitive Machines, доставить на Місяць п’ять наукових інструментів, наданих NASA. Також він нестиме деякі вантажі від приватних замовників, зокрема ровер компанії Spacebit. Апарат сяде неподалік від долини Шрьотера, розташованої у північно-західній частині Океану Бур на видимому боці Місяця.

Метою другої місії стане південний полюс природного супутника Землі. Крім наукових інструментів, Nova-C доставить на місячну поверхню невеликого стрибучого робота Micro-Nova, призначеного для вивчення кратерів. Іншим додатковим вантажем стане супутник-ретранслятор, який має прискорити передавання зібраних даних на Землю.

Щодо третьої місії, то вона не пов’язана з програмою CLPS — Intuitive Machines реалізує її самотужки. Побудований компанією посадковий апарат має доставити на Місяць до 130 кг наукових інструментів від різних приватних замовників. Також на навколомісячну орбіту може бути виведено до 1000 кг супутніх вантажів, закріплених на адаптері.