Intuitive Machines побудує стрибучого робота для вивчення Місяця

Компанія Intuitive Machines та Університет штату Аризона уклали з NASA контракт на розробку невеликого стрибучого робота Micro-Nova, призначеного для вивчення південного полюса Місяця. Загальна сума угоди склала 41,6 млн доларів.

         

Апарат Micro-Nova (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Південний полюс Місяця надзвичайно цікавить учених, бо дно його найглибших кратерів ніколи не освітлюється Сонцем. У результаті там утворюються «холодні пастки» — області, де летючі речовини (такі, як водяний лід) можуть конденсуватися та накопичуватися. Вони могли би стати в нагоді майбутнім місячним поселенцям. Лід можна використовувати для постачання населеної бази киснем і водою, а також для отримання ракетного палива.

Основною метою зонда Micro-Nova стане отримання знімків внутрішньої частини полярних кратерів. Розміри апарата складуть приблизно 75 см у довжину, ширину та висоту. Його оснастять автономною навігаційною системою і власною рушійною установкою, що дозволить переміщатися поверхнею за допомогою стрибків. Загальна маса корисного навантаження зонда складе один кілограм. Він буде здатний отримувати зображення з високою роздільною здатністю, а також вимірювати температуру реголіту.

Апарат Micro-Nova (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Micro-Nova вирушить на Місяць разом із зондом Nova-C, який також конструює компанія Intuitive Machines. Реалізація місії запланована на грудень 2022 року. Для її запуску буде використана ракета Falcon 9.