Intuitive Machines побудує стрибучого робота для вивчення Місяця

Компанія Intuitive Machines та Університет штату Аризона уклали з NASA контракт на розробку невеликого стрибучого робота Micro-Nova, призначеного для вивчення південного полюса Місяця. Загальна сума угоди склала 41,6 млн доларів.

         

Апарат Micro-Nova (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Південний полюс Місяця надзвичайно цікавить учених, бо дно його найглибших кратерів ніколи не освітлюється Сонцем. У результаті там утворюються «холодні пастки» — області, де летючі речовини (такі, як водяний лід) можуть конденсуватися та накопичуватися. Вони могли би стати в нагоді майбутнім місячним поселенцям. Лід можна використовувати для постачання населеної бази киснем і водою, а також для отримання ракетного палива.

Основною метою зонда Micro-Nova стане отримання знімків внутрішньої частини полярних кратерів. Розміри апарата складуть приблизно 75 см у довжину, ширину та висоту. Його оснастять автономною навігаційною системою і власною рушійною установкою, що дозволить переміщатися поверхнею за допомогою стрибків. Загальна маса корисного навантаження зонда складе один кілограм. Він буде здатний отримувати зображення з високою роздільною здатністю, а також вимірювати температуру реголіту.

Апарат Micro-Nova (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Micro-Nova вирушить на Місяць разом із зондом Nova-C, який також конструює компанія Intuitive Machines. Реалізація місії запланована на грудень 2022 року. Для її запуску буде використана ракета Falcon 9.

Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху