Intuitive Machines вибрала місце посадки зонда Nova-C

Космічні технології

Влітку 2019 року компанія Intuitive Machines отримала від NASA 77-мільйонний контракт на доставлення п’яти наукових інструментів на поверхню місяця. Він був виданий у межах програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), спрямованої на залучення приватних фірм до освоєння природного супутника нашої планети.

Nova-C (концепт). Джерело: Intuitive Machines

Для виконання цього завдання Intuitive Machines збирається використовувати спускальний апарат Nova-C. Його вантажність складає 100 кг. Він вирушить до Місяця як попутний вантаж на ракеті Falcon 9. Компанія вже укладала пусковий контракт зі SpaceX.

Нещодавно представники Intuitive Machines оголосили про вибір місця для посадки для Nova-C. Зонд здійснить посадку недалеко від долини Шрьотера (Vallis Schröteri), розташованої у північно-західній частині Океану Бур на видимому боці Місяця. У 1960-і роки цю локацію розглядали як можливе місце висадки, пізніше скасованої експедиції Apollo 18.

За словами представників компанії, знімки апарата LRO допомогли їм ідентифікувати відповідний 200-метровий майданчик. На ньому немає великих кратерів або скель, які могли б перешкодити посадці NOVA-C, а плоский рельєф забезпечує оптимальні умови освітлення протягом місячного дня.

Запуск NOVA-C намічений на 11 жовтня 2021 року. На відміну від недавніх місячних місій, на кшталт ізраїльської «Берешит» та індійської «Чандраян-2», апарат вирушить до Місяця практично найкоротшою траєкторією. Якщо все пройде добре, він здійснить посадку лише через 6 днів після старту.

За матеріалами https://spacenews.com