Випробування двигунів Vulcan Centaur завершились потужним вибухом

Ракетний двигун Blue Origin вибухнув під час наземного випробування минулого місяця, що стало черговою невдачею для космічної компанії, яка належить Джеффу Безосу. Інцидент стався на випробувальному полігоні Blue Origin у Західному Техасі 30 червня, але про нього стало відомо лише зараз, повідомляє CNBC.

Blue Origin
Blue Origin виконує наземне випробування двигуна BE-4. Фото: Blue Origin

Вибухнув один із двигунів BE-4, який мав бути використаний для другої місії ще не запущеної ракети Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance. Цей носій має замінити ракети Atlas V і Delta IV Heavy компанії ULA. Джерела CNBC, які стали свідками інциденту, повідомили, що ракета вибухнула приблизно через 10 секунд після початку запуску, зруйнувавши двигун і завдавши шкоди інфраструктурі випробувального стенда.

Представник підприємства Джеффа Безоса підтвердив CNBC, що компанія зіткнулася з проблемою під час тестування третього двигуна ракети Vulcan. За його словами, від вибуху ніхто не постраждав. Він додав, що компанія вже має обґрунтоване уявлення про те, що спричинило вибух, і зараз працює над усуненням наслідків.

Blue Origin заявила, що має ще один стенд у Західному Техасі, доступний для випробувань двигунів. Тому вона наполягає на тому, що все ще в змозі виконати свої зобов’язання з постачання двигунів до кінця 2023 року своїм клієнтам.

Ми поки не можемо знати, як інцидент вплинув на діяльність Blue Origin, поки компанія повністю не проаналізує, що пішло не так. Варто також пам’ятати, що однією з головних причин тестування є виявлення аномалій під час сильних навантажень. Хоча вибух був би несподіваним, краще, щоб він стався на етапі тестування, ніж у день запуску.

У вересні 2022 року трапився ще один невдалий інцидент із суборбітальною ракетою New Shepard, яка зазнала аварії під час польоту. На щастя, коли ракета вибухнула у повітрі, в капсулі не було пасажирів. Щоб забезпечити їхню безпеку, рятувальна система катапультує капсулу в разі серйозної несправності. В тому випадку система аварійного виходу спрацювала, як і очікувалося.

Інженери компанії з’ясовують причину і планують запустити тестовий політ без екіпажу в найближчі тижні. Якщо політ буде успішним, New Shepard може знову здійснювати платні перевезення пасажирів через кілька місяців.

Раніше ми повідомляли про те, як Blue Origin готується відправити на Марс два космічні апарати місії ESCAPADE.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine