Запуск суборбітальної системи New Shepard завершився аварією

Безпілотний запуск суборбітальної системи New Shepard завершився невдачею через передчасну відмову двигуна. Це спричинило спрацьовування системи аварійного порятунку (САП), яка відстрілила капсулу корабля від прискорювача, після чого вона здійснила посадку на парашутах.

Цей запуск став 23-м для системи New Shepard. Спочатку його планували ще у серпні, але потім перенесли через погану погоду. На борту корабля було 36 різних навантажень від низки комерційних замовників.

Аномалія виникла приблизно через хвилину після запуску, коли New Shepard готувався подолати звуковий бар’єр. Судячи з кадрів трансляції, струмінь із встановленого на прискорювачі двигуна BE-3 змінив форму та колір, а потім той повністю вимкнувся. Це сталося на висоті 8500 метрів.

Вимкнення двигуна призвело до спрацьовування САП: капсула корабля відділилася, після чого здійснила м’яку посадку на парашутах. Щодо прискорювача, то він розбився. Для нього це був дев’ятий політ.

Аварія New Shepard. Джерело: Blue Origin

Blue Origin вже розпочала розслідування причин аварії. У компанії зазначають, що САП корабля спрацювала у штатному режимі — і якби на борту New Shepard були люди, вони б не постраждали.

Нагадаємо: починаючи з липня минулого року, New Shepard здійснив шість туристичних польотів, загалом доправивши 31 людину вище лінії Кармана — умовного кордону космічного простору.

За матеріалами https://www.blueorigin.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine