Blue Origin відправив туристів до кордону з космосом у шостому успішному польоті

4 серпня суборбітальна ракета New Shepard відправила шістьох людей до рубежу з космосом у польоті NS-22. New Shepard піднявся з майданчика Blue Origin у Західному Техасі о 9:57 ранку за східним часом (16:57 за київським) і повернувся на Землю приблизно через 10 хвилин. Хоча місія була короткою, члени її екіпажу залишилися зі спогадами на все життя.

Політ Blue Origin New Shepard
Політ NS-22 Blue Origin New Shepard

NS-22 став шостим польотом туристів у космос для Blue Origin. Перший, який відбувся у липні 2021 року, відправив у навколоземний простір засновника компанії Джеффа Безоса разом із його братом Марком, астронавтку Воллі Фанк та студента Олівера Демена. У 2021 році New Shepard здійснив ще два польоти з екіпажем, а 2022 року відбулося три запуски.

Борт New Shepard прийняв шестеро космічних туристів: Кобі Коттон, один із засновників популярного YouTube-каналу Dude Perfect, Маріо Феррейра та Сара Сабрі з Португалії та Єгипту відповідно, піонер технологій Клінт Келлі III, керівник відділу телекомунікацій Стів Янг та Ванесса О’Браєн. Після польоту NS-22 Ванесса О’Браєн навіть встановила рекорд: вона стала першою жінкою, яка досягла космосу, піднялася на найвищу гору світу Еверест та спустилася в найглибшу точку океану — Безодню Челленджера.

Екіпаж NS-22
Екіпаж NS-22

Політ для Коттона і Сабрі був безкоштовним — їхні місця були спонсоровані некомерційними організаціями MoonDAO та Space for Humanity. А от Феррейра, Келлі, Янг і О’Браєн самі оплатили свою 10-хвилинну подорож до космосу. Скільки коштували квитки, не розповідають. Навіть Blue Origin не розкриває ціни. Для порівняння, Virgin Galactic Річарда Бренсона, головний конкурент Blue Origin в індустрії суборбітального космічного туризму, наразі бере 450 тисяч доларів за місце у своєму космічному літаку VSS Unity. Але Virgin Galactic цьогоріч взагалі припинив польоти.

New Shepard — багаторазова повністю автоматизована ракетно-капсульна комбінована ракета. Вона злітає вертикально, відділяє капсулу з космічними туристами, а потім здійснює посадку поблизу місця запуску. Пасажири на борту капсули досягають кордону з космосом, мають змогу побачити вигин Землі на тлі темряви та відчути кілька хвилин невагомості.

Раніше ми повідомляли про те, як у системах ракети New Shepard був виявлений збій.

За матеріалами Blue Origin

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine