Virgin Galactic скасувала всі пасажирські рейси в космос в 2022 році

Космічним туристам доведеться трохи почекати, перш ніж вирушити у суборбітальний політ від Virgin Galactic. 5 травня компанія оголосила у своєму пресрелізі, що комерційні пасажирські рейси будуть перенесені на 2023 рік. Причинами стали «обмеження в ланцюжку постачання та робочої сили». Генеральний директор Virgin Galactic Майкл Колглазієр зазначив, що компанія намагається усунути більшість цих проблем, щоб мінімізувати вплив на графіки польотів. Оголошення було складовою частиною випуску щоквартальних фінансових результатів компанії.

Virgin Galactic
Virgin Galactic скасувала всі польоти в 2022 році

«Ми з нетерпінням чекаємо на можливість повернутися в космос у IV кварталі 2022 року та запустити комерційну експлуатацію у першому кварталі 2023 року», — сказав Колгазієр.

Наразі місце на борту космічного літака VSS Unity коштує 450 тис. доларів. Станом на листопад 2021 року у Virgin Galactic було зареєстровано близько 700 клієнтів. Станом на травень 2022-го у списку вже 800 охочих вирушити у суборбітальний політ.

Незабутній політ на кордон із космосом

Перший космічний політ Virgin Galactic з повним екіпажем відбувся у липні 2021 року із засновником Річардом Бренсоном на борту. Після цього рейсу компанія двічі відновлювала продаж квитків клієнтам на короткий час, але ціна зросла з 250 тис. доларів до 450 тисяч.

Політ у космос VSS Unity здійснюється під крилами літака-носія під назвою VMS Eve. Коли пара досягає висоти близько 15 км, Unity від’єднується, вмикає ракетний прискорювач і піднімається до суборбітального простору до межі з космосом.

Місце у космольоті VSS Unity коштує 450 тис. доларів. Фото: Virgin Galactic

У суборбітальний космос одночасно можуть вирушити до шести пасажирів та двох пілотів. VSS Unity досі літав до останнього рубежу 4 рази, але це були випробувальні польоти. Наразі рейси Unity призупинені через роботи з технічного обслуговування та вдосконалення VMS Eve, які, як очікується, триватимуть до середини 2022 року.

Збитки Virgin Galactic

Наразі Virgin Galactic повідомила про чистий збиток у розмірі 93 млн доларів у першому кварталі 2022 року в порівнянні з чистим збитком у розмірі 130 млн доларів у першому кварталі 2021-го. Станом на 31 березня грошові резерви компанії складають 1,22 млрд доларів, тому вона має час підготуватися, щоб почати регулярні пасажирські рейси.

Нагадаємо, що раніше NASA відчинила двері МКС для заможних туристів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine