Virgin Galactic планує почати комерційні польоти цього року

Компанія Virgin Galactic, що здійснює суборбітальні польоти планує розпочати комерційні рейси вже нинішнього року. Пасажири зможуть скористатися їхнім космопланом VSS Unity для того, аби провести кілька хвилин у невагомості.

VSS Unity  компанії Virgin Galactic
VSS Unity. Джерело: Virgin Galactic

Комерційні польоти Virgin Galactic

Компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic у 2022 році розпочне комерційні суборбітальні польоти. Про це керівники компанії оголосили 22 лютого під час пресконференції. Однак навіть вони визнають, що перші кілька років космічний туризм на їхніх «човниках» залишатиметься збитковим.

Зараз компанія вдосконалює свій космоплан VSS Unity та його літак-носій VMS Eve. Планується, що вони почнуть возити туристів у космос в останньому кварталі поточного року. Поки ж виконуються роботи по зміцненню конструкції, оскільки у жовтні минулого року було оголошено, що деякі матеріали втратили міцність після одного з випробувальних польотів. Усунення цих проблем триватиме до осені.

Водночас компанія завершує роботу над своїм новим космопланом VSS Imagine, стане першим і, можливо, останнім апаратом у лінійці Spaceship III. Його будівництво триває вже кілька років, перший політ він має здійснити вже нинішнього року. А у 2023-му розпочнеться його комерційне використання.

Плани компанії на майбутнє

Компанія Virgin Galactic обіцяє розпочати суборбітальні комерційні польоти вже не один рік. Але поки вона змогла здійснити лише один випробувальний політ, що відбувся у 2021 році. Це не завадило компанії оголосити про продаж квитків. Їхня ціна становить 450 тисяч доларів.

При цьому в майбутньому основну масу своїх пасажирів Virgin Galactic планує перевозити не нинішніми апаратами серії SpaceShipOne, а новими перспективними космопланами Delta. Це має бути перший серійний апарат компанії. При цьому створювати їх планують не лише власними силами: основні компоненти будуть виготовлятися іншими компаніями. І тільки фінальне збирання буде відбуватися на новому підприємстві Virgin Galactic, що вже будується. Відомо, що випробувальні польоти корабля відбудуться у 2025 році, а вже у 2026-му розпочнеться його комерційне використання.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Науковці знайшли нейтронні зорі на орбітах подібних до Сонця світил
Орбіта гарячого Юпітера виявилась найвитягнутішою з усіх екзопланет
Рамзес зустрінеться з Апофісом: ESA відправить місію до рекордного астероїда
NASA показала красу космічного корабля Cygnus перед його знищенням: фото
Смерть місяцехода: NASA закрила проєкт VIPER
Вчені відкрили 10 дивовижних пульсарів
Колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь
Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію