Річард Бренсон здійснив політ на VSS Unity

11 липня компанія Virgin Galactic здійснила анонсований раніше пілотований політ ракетоплана VSS Unity (SpaceShipTwo). Головною особливістю цього польоту стало те, що апарат уперше полетів із повним навантаженням. Крім двох пілотів, на борту було четверо пасажирів, включаючи главу компанії Річарда Бренсона.

Політ VSS Unity відбувався у штатному режимі. Після відділення від літака-носія WhiteKnightTwo пілоти активували ракетний двигун, і космоплан почав підніматися. Таким чином він розвинув швидкість, утричі більшу за швидкість звука, і досяг позначки у 86 км, забезпечивши всім на борту кілька хвилин невагомості. Далі VSS Unity увійшов в атмосферу та здійснив посадку на злітно-посадкову смугу космопорту «Америка» в режимі планування. Загалом весь політ зайняв приблизно годину, рахуючи з моменту зльоту White Knight Two.

Варто зазначити, що з точки зору Міжнародної авіаційної федерації, жоден з учасників польоту не побував у космосі. Згідно з нормою, прийнятою в більшості країн світу, межа між земною атмосферою та космічним простором лежить на відстані 100 км над рівнем моря (т.зв. лінія Кармана). Однак, Virgin Galactic використовує класифікацію ВПС США, згідно з якою політ визнається космічним, якщо його висота досягла 50 миль (80,5 км).

Члени екіпажа місії Unity 22. Джерело: Virgin Galactic

У будь-якому випадку, політ Бренсона — важливе досягненням для Virgin Galactic. Після численних затримок, компанія наочно продемонструвала готовність найближчим часом розпочати регулярні туристичні рейси. На початку цього року повідомлялося, що вони почнуться після трьох вдалих тестових польотів VSS Unity. На цей час два з них уже відбулися.

Через 9 днів космос повинен відвідати ще один мільярдер — засновник Amazon і найбагатша людина планети, Джефф Безос. Він здійснить політ на кораблі New Shepard, побудованому компанією Blue Origin. Крім нього в капсулі корабля перебуватиме брат мільярдера Марк, 82-річна льотчиця Воллі Фанк, яка в 1960-х роках була частиною неофіційного загону жінок-астронавтів Mercury 13, та поки неназваний переможець онлайн-аукціону, який заплатив за квиток 28 млн доларів. У своїй рекламній кампанії Blue Origin підкреслює, що New Shepard перетинає лінію Кармана. Отже всі, хто перебував на його борту, будуть визнані учасниками космічного польоту не лише в США, але й в усьому світі.

На основі https://www.virgin.com