Річард Бренсон полетів на VSS Unity

11 липня компанія Virgin Galactic здійснила анонсований раніше пілотований політ ракетоплана VSS Unity (SpaceShipTwo). Головною особливістю цього польоту стало те, що апарат уперше полетів із повним навантаженням. Крім двох пілотів, на борту було четверо пасажирів, включаючи главу компанії Річарда Бренсона.

Політ VSS Unity відбувався у штатному режимі. Після відділення від носія WhiteKnightTwo пілоти активували ракетний двигун, і космоплан почав підніматися. В результаті він розвинув швидкість, утричі більшу за швидкість звуку, і досяг позначки в 86 км, забезпечивши всім на борту кілька хвилин невагомості. Далі VSS Unity почас спуск і приземлився на злітно-посадковій смузі космопорту «Америка» в режимі планування. Весь політ тривав близько години, рахуючи з моменту зльоту WhiteKnightTwo.

Варто зазначити, що з точки зору Міжнародної авіаційної федерації жоден із учасників польоту не побував у космосі. Згідно з нормою, прийнятою в більшості країн світу, межа між земною атмосферою та космічним простором лежить на відстані 100 км над рівнем моря (так звана лінія Кармана). Однак Virgin Galactic використовує класифікацію ВПС США, згідно з якою політ визнається космічним, якщо його висота досягла 50 миль (80,5 км).

Члени екіпажу місії Unity 22. Джерело: Virgin Galactic

У будь-якому випадку, політ Бренсона є важливим досягненням для Virgin Galactic. Після численних затримок компанія наочно продемонструвала готовність найближчим часом розпочати регулярні туристичні рейси. На початку цього року повідомлялося, що вони почнуться після трьох вдалих тестових польотів VSS Unity. На даний момент два з них уже відбулися.

Через 9 днів космос повинен відвідати ще один мільярдер — засновник Amazon і найбагатша людина планети Джефф Безос. Він полетить на кораблі New Shepard, побудованому компанією Blue Origin. Крім нього, в капсулі корабля перебуватиме брат мільярдера Мара, 82-річна льотчиця Воллі Фанк, яка в 1960-х роках була частиною неофіційного загону жінок-астронавтів Mercury 13, і поки неназваний переможець онлайн-аукціону, який заплатив за квиток 28 млн доларів. У своїй рекламній кампанії Blue Origin підкреслює, що New Shepard перетинає лінію Кармана. Отже, всі, хто знаходитимуться на борту, будуть визнані учасниками космічного польоту не лише в США, але й в усьому світі.

На основі: https://www.virgin.com