Виявлений збій у системах ракети New Shepard: 5-й політ Blue Origin відкладений

Компанія Джеффа Безоса Blue Origin відклала свій п’ятий запуск із пасажирами. Черговий політ був запланований на п’ятницю 20 травня, але одна з резервних систем ракети New Shepard дала збій.

Джефф Безос на тлі капсули New Shepard
Джефф Безос на тлі капсули New Shepard. Фото: Analmy

У Blue Origin заявили, що випробування напередодні польоту 18 травня показали, що одна з резервних систем ракети не працює належним чином, як очікували інженери, що має потенційні ризики для польоту. Внаслідок цього місію довелося відкласти до виправлення збою.

Четвертий рейс Blue Origin був успішно проведений у березні 2022 року у західному Техасі. У той суборбітальний політ до кордону з космосом вирушили шість пасажирів. Суборбітальна прогулянка з короткочасним відчуттям невагомості триває близько десяти хвилин від зльоту до приземлення. За цей час ракета досягає висоти лінії Кармана — трохи більше ніж 100 км. У момент досягнення найвищої точки пасажири на кілька миттєвостей опиняються у невагомості перед спуском на Землю для приземлення з парашутом.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

Кілька компаній, зокрема SpaceX Ілона Маска та Virgin Galactic, заснована Річардом Бренсоном, прагнуть зробити космічні подорожі реальністю. Проте навіть у конкурента Безоса — Virgin Galactic — усі запуски у 2023 році були відкладені через обмеження в ланцюжку постачання і робочої сили.

Наразі місце на борту космічного літака VSS Unity від Virgin Galactic коштує 450 тис. доларів. Водночас квиток на короткий, але на 20 кілометрів вищий політ від Blue Origin коштує 28 млн доларів, у чому зізнався актор Том Хенкс.

Нагадаємо, що екологи попереджали про те, що польоти мільярдерів у космос заради розваги «вбивають» атмосферу Землі.

За матеріалами Reuters

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine