Польоти мільярдерів у космос заради розваги «вбивають» атмосферу Землі

Мільярдери Джефф Безос та Річард Бренсон відкрили для людства еру космічного туризму зі своїми місіями Blue Origin та Virgin Galactic. Це чудово, адже тепер кожен, кому не шкода витратити кілька десятків чи сотень мільйонів доларів, зможе опинитися на кордоні з космосом та відчути трихвилинну невагомість, спостерігаючи за Землею з висоти 85-100 кілометрів. Але є й зворотний бік медалі: ці «розваги мільярдерів» згубно впливають на атмосферу планети.

Blue Origin
За 11 хвилин польоту Blue Origin виділяється не менш ніж  75 тонн вуглецю на пасажира

У Доповіді про світову нерівність дослідники перевірили шкідливі викиди в атмосферу та знайшли катастрофічну прірву між тими, хто створює парникові гази, й тими, хто найбільше страждає від них. Було виявлено, що один туристичний політ до кордону з космосом виділяє більше вуглекислого газу, ніж більшість населення світу за все своє життя.

«Можливо, найяскравішою ілюстрацією крайнього забруднення довкілля, пов’язаного з нерівністю добробуту останніми роками, є розвиток індустрії космічних подорожей», йдеться у звіті. «За 11 хвилин польоту виділяється не менш ніж 75 тонн вуглецю на пасажира. При цьому близько одного мільярда людей викидають менше однієї тонни вуглецю на людину на рік».

Доповідь не називає конкретних імен «винуватців» забруднення. Але, як зазначили в Gizmodo, розрекламований космічний політ Джеффа Безоса у липні якраз вписується в озвучені критерії. Щоразу, коли ракета Blue Origin стартує у короткий суборбітальний політ, вона виділяє більше вуглецю, ніж більшість людей генерує парникові гази своєю діяльністю за 70-75 років.

Звичайно, всі ми намагаємося зробити нашу планету чистішою. Урядові ініціативи та громадські організації привчили безліч людей у ​​розвинених країнах дбайливіше ставитися до екології, наприклад, сортуючи сміття, купуючи електромобілі або зовсім пересідаючи на велосипеди, відмовившись від особистого авто. Однак, як би не намагалася одна конкретна людина зробити планету чистішою, вона ніколи не компенсує ті викиди, які створюють туристичні подорожі в космос.

Нагадаємо, що внаслідок підвищення температури Земля почала стрімко тьмяніти.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine