Virgin Galactic отримала дозвіл на комерційні рейси

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) надало Virgin Galactic дозвіл на комерційні польоти. Це означає, що компанія зможе перевозити на космопланах SpaceShipTwo не тільки своїх співробітників і випробувачів, але й клієнтів, які заплатили гроші за політ.

SpaceShipTwo під час випробувального польоту. Джерело: Virgin Galactic

SpaceShipTwo — ракетний літак, який злітає за допомогою спеціального літака-носія. Після досягнення висоти близько 15 км він відокремлюється і починає самостійний політ з увімкненим двигуном. На даний момент максимальна висота, досягнута цим літальним апаратом, становить 89 км. Це нижче лінії Кармана, прийнятої в якості межі між атмосферою Землі та космічним простором. Однак у SpaceShipTwo користується стандартами, прийнятими ВПС США, де межею космосу вважається позначка в 50 миль (трохи більше 80 км).

На даний момент SpaceShipTwo (власна назва — VSS Unity) здійснив три польоти на висоту понад 80 км, останній із яких відбувся у травні.

Варто зазначити, що Virgin Galactic значно прискорила хід робіт над проєктом після того, як компанія Blue Origin оголосила про намір здійснити перший пілотований політ своєї суборбітальної системи New Shepard 20 липня. Одним із його учасників стане генеральний директор компанії Джефф Безос. За деякими даними, власник Virgin Galactic Річард Бренсон збирається випередити конкурента й уже 4 липня полетіти на VSS Unity.

За матеріалами: https://spacenews.com