Пряма трансляція першого пілотованого польоту New Shepard

Сьогодні компанія Blue Origin планує здійснити перший пілотований запуск суборбітального корабля New Shepard. На його борту перебуватиме четверо осіб: засновник компанії та найбагатша людина планети Джефф Безос, його брат Марк, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк та 18-річний Олівер Демен.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

       

 

Довжина системи New Shepard  становить 19 м, її діаметр — 3,8 м. Вона складається з ракетного прискорювача (ступеня) та капсули, яка розрахована на шість осіб. Після відділення від ступеня, капсула ненадовго перетинає лінію Кармана (умовну позначку на висоті 100 км, прийняту в якості кордону між земною атмосферою та космічним простором). Потім ступінь здійснює м’яку посадку за допомогою двигуна, в той час як капсула приземляється на парашутах. Загальна тривалість польоту з моменту відриву від стартового столу до посадки становить приблизно 10 хвилин. Місія відбувається в автоматичному режимі та не вимагає наявності на борту корабля пілотів.

Загалом, починаючи з 2015 року, Blue Origin провела 15 безпілотних випробувань New Shepard. Під час першого тесту компанія втратила прискорювач. Решта 14 місій, пройшли без жодних проблем. Варто зазначити, що у разі успішного виконання сьогоднішнього польоту Олівер Демен та Уоллі Фанк отримають титул наймолодшої та найстарішої людини, яка побувала у космосі.

Стартове вікно для запуску New Shepard відкриється о 16:00 за київським часом. 

Посилання на пряму трансляцію: