«Я хочу повернутися!»: Майкл Страхан не стримав емоцій після польоту на Blue Origin

Колишній професійний футболіст Національної футбольної ліги та ведучий Good Morning America Майкл Страхан здійснив довгоочікуваний суборбітальний політ у космос на ракеті New Shepard від Blue Origin. Запуск відбувся у суботу вранці, 11 грудня. Судячи з усмішки на його обличчі після приземлення, Майкл явно насолоджувався кожною секундою, яку він провів у невагомості.

Майкл Страхан
Майкл Страхан на кораблі New Shepard від Blue Origin. Фото: Digital Trends

«Я хочу повернутись! Це було неймовірно!» так емоційно прокоментував свій досвід у невагомості Майкл Страхан засновнику Blue Origin Джеффу Безосу відразу після виходу з космічного корабля New Shepard. Про свій політ Страхан також написав короткий пост у Twitter.

50-річний Страхан та п’ять інших пасажирів у межах місії Blue Origin NS-19 на борту New Shepard відчули кілька хвилин невагомості, а також їм відкрився дивовижний вид на Землю з висоти 100 км.

Третій екіпаж New Shepard

Разом зі Страханом у польоті брала участь Лора Шепард Черчлі старша донька покійного Алана Шепарда, першого американця, який полетів у космос. Саме на його честь названо космічний корабель New Shepard.

Третім пасажиром був Ділан Тейлор голова та головний виконавчий директор космічної компанії Voyager Space. Він також заснував некомерційну організацію Space for Humanity та є співзасновником Федерації комерційних космічних польотів. Четвертий Лейн Бесс засновник технологічного венчурного фонду Bess Ventures and Advisory. Разом із Лейном був його син Кемерон Бесс, який завоював популярність аудиторії ігровими стрімами в Twitch. Останній учасник польоту Еван Дік інженер та інвестор, а також пілот-волонтер у компанії Starfighters Aerospace.

Майкл Страхан
Майкл Страхан обіймає Лору Шепард Черчлі, доньку астронавта Алана Шепарда після польоту на New Shepard. Фото: Space.com

Майкл Страхан, можливо, найвідоміша людина, яку компанія Blue Origin відправила у космос, крім Вільяма Шетнера та засновника Джеффа Безоса. Варто також зазначити, що, згідно зі Space.com, Черчлі та Страхан були запрошені як гості Blue Origin і полетіли безкоштовно, а інші сплатили за суборбітальний рейс.

Безпроблемний політ

Під час третього туристичного польоту не виникло жодних проблем. Капсула досягла максимальної висоти 107 км над Землею за 10 хвилин 13 секунд польоту, що є рекордною висотою для New Shepard. Екіпаж мав майже три хвилини невагомості на піку суборбітального параболічного польоту. Після чого капсула з туристами м’яко спустилася на парашутах у пустелі Техасу.

«Я збираюся зробити це знову», прокоментував політ Бесс. Джефф Безос відповів, що Лейну доведеться повернутися в чергу, щоб забронювати рейс, бо охочих полетіти в космос дуже багато.

Нагадаємо, що раніше космічний турист Blue Origin загинув у авіакатастрофі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine