Космічний турист загинув в авіакатастрофі

11 листопада на території штату Нью-Джерсі розбився легкомоторний літак Cessna 172. Внаслідок аварії повітряного судна загинули двоє людей, одним з яких був Глен де Вріс — учасник другого туристичного польоту корабля New Shepard.

Глен де Вріс в ілюмінаторі New Shepard після повернення на Землю. Джерело: Blue Origin.

Глен де Вріс  обіймав посаду заступника керівника підрозділу з науки та охорони здоров’я компанії Dassault Systèmes, яка займається розробкою програмного забезпечення. 13 жовтня 2021 року він здійснив суборбітальний космічний політ на кораблі New Shepard, заплативши неназвану суму за квиток. Компанію де Врісу склали віцепрезидент Blue Origin Одрі Пауерс, колишній інженер NASA Кріс Босхаузен та актор Вільям Шетнер, який прославився завдяки виконанню ролі капітана Джеймса Кірка в оригінальному серіалі «Зоряний шлях».

За даними ЗМІ, бізнесмен був пілотом-аматором. Незадовго до свого польоту в космос де Вріс сказав: «Скільки себе пам’ятаю, я був захоплений авіацією та космосом, тож цей політ — справді здійснена мрія».

Незабаром після катастрофи компанія Blue Origin висловила свої співчуття щодо загибелі де Вріса, опублікувавши таке повідомлення: «Ми спустошені, дізнавшись про його раптову смерть. Глен так заряджав своєю енергією всю команду Blue Origin і своїх товаришів… Його пристрасть до авіації, благодійна діяльність та відданість своїй справі ще довго будуть предметом поваги та захоплення».

За матеріалами https://spacenews.com