New Shepard здійснив другий пілотований політ

13 жовтня компанія Blue Origin здійснила другий пілотований запуск багаторазової суборбітальної системи New Shepard. Політ пройшов у штатному режимі. Після відділення від ракети капсула екіпажу досягла висоти 107 км, претнувши лінію Кармана, прийняту в якості умовної межі між земною атмосферою та космічним простором. Далі ракетний ступінь виконав м’яку посадку з допомогою двигуна. Капсула приземлилася на парашутах.

Екіпаж місії NS-18 (другий пілотований політ New Shepard). Джерело: Blue Origin

Учасниками другого рейсу New Shepard стали віцепрезидент Blue Origin з польотів Одрі Пауерс, співзасновник компанії Planet Labs Кріс Бошуїзен, віцепрезидент французької компанії Dassault Systemes Глен де Вріз, а також актор Вільям Шетнер, відомий своїм виконанням ролі капітана Кірка в оригінальному сериалі та фільмах франшизи «Зоряний шлях» (Star Trek). Оскільки Шетнеру на момент польоту виповнилося 90 років, він став найстарішою людиною, котра побувала в космосі.

Успішний політ New Shepard став своєрідною «віддушиною» для Blue Origin. Нещодавно у ЗМІ було опубліковано колективного листа колишніх працівників компанії, які звинувачували її в поганому ставленні до персоналу, сексуальних домоганнях і створенні токсичної робочої атмосфери. Крім того, вона досі веде судовий процес проти NASA, намагаючись відмінити присудження контракту по програмі Artemis конкурентам зі SpaceX.