Причиною аварії New Shepard назвали зношеність двигуна

Компанія Blue Origin завершила розслідування аварії суборбітального корабля New Shepard. Фахівці дійшли висновку, що її причиною стало надмірне зношування сопла двигуна.

Аварія New Shepard

Аварія New Shepard сталася 13 вересня 2022 року під час місії NS-23. Це був безпілотний політ. На борту корабля знаходилося 36 корисних навантажень, наданих різними комерційними замовниками.

Аварія New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard успішно відокремився від стартового столу і почав набирати висоту. Але на 65-й секунді польоту, коли корабель готувався подолати звуковий бар’єр, сталося порушення роботи двигуна. У результаті автоматика активувала систему аварійного порятунку. Вона відокремила капсулу корабля, після чого та здійснила м’яку посадку на парашутах. Що стосується прискорювача, то він розбився.

Причини аварії

Після вивчення телеметрії та уламків корабля, фахівці Blue Origin дійшли висновку, що причиною аварії стало руйнування сопла встановленого на прискорювачі двигуна BE-3PM. Воно було викликано тим, що робоча температура силового агрегату виявилася вищою за проєктні показники. Це призвело до структурного зносу сопла. Під час дев’ятого польоту прискорювача його матеріал не витримав навантажень, що й призвело до порушення режиму роботи двигуна.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

Згідно із заявою Blue Origin, компанія має намір змінити конструкцію сопла та дизайн камери згоряння, а також скорегувати деякі робочі параметри BE-3PM. Це дасть змогу не допустити повторення подібних інцидентів.

Наразі Blue Origin активно працює над відновленням польотів New Shepard. Під час своєї наступної місії вона має намір повторно запустити корисне навантаження, яке так і не дісталося космосу під час місії NS-23. Потім відбудеться пілотований політ. Відомо, що компанія працює над тим, щоб запустити на New Shepard виключно жіночий екіпаж.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine