Причиною аварії New Shepard назвали зношеність двигуна

Компанія Blue Origin завершила розслідування аварії суборбітального корабля New Shepard. Фахівці дійшли висновку, що її причиною стало надмірне зношування сопла двигуна.

Аварія New Shepard

Аварія New Shepard сталася 13 вересня 2022 року під час місії NS-23. Це був безпілотний політ. На борту корабля знаходилося 36 корисних навантажень, наданих різними комерційними замовниками.

Аварія New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard успішно відокремився від стартового столу і почав набирати висоту. Але на 65-й секунді польоту, коли корабель готувався подолати звуковий бар’єр, сталося порушення роботи двигуна. У результаті автоматика активувала систему аварійного порятунку. Вона відокремила капсулу корабля, після чого та здійснила м’яку посадку на парашутах. Що стосується прискорювача, то він розбився.

Причини аварії

Після вивчення телеметрії та уламків корабля, фахівці Blue Origin дійшли висновку, що причиною аварії стало руйнування сопла встановленого на прискорювачі двигуна BE-3PM. Воно було викликано тим, що робоча температура силового агрегату виявилася вищою за проєктні показники. Це призвело до структурного зносу сопла. Під час дев’ятого польоту прискорювача його матеріал не витримав навантажень, що й призвело до порушення режиму роботи двигуна.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Сонце №1 2025 (192)

До товару

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

Згідно із заявою Blue Origin, компанія має намір змінити конструкцію сопла та дизайн камери згоряння, а також скорегувати деякі робочі параметри BE-3PM. Це дасть змогу не допустити повторення подібних інцидентів.

Наразі Blue Origin активно працює над відновленням польотів New Shepard. Під час своєї наступної місії вона має намір повторно запустити корисне навантаження, яке так і не дісталося космосу під час місії NS-23. Потім відбудеться пілотований політ. Відомо, що компанія працює над тим, щоб запустити на New Shepard виключно жіночий екіпаж.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Світитися, щоб вижити: як складні молекули виживають у космічних хмарах
Фізики створили «бомбу-чорну діру». Навіщо це потрібно і чи варто хвилюватися?
CubeRover от Astrobotic готовий до польоту на Місяць
Curiosity продірявив брудні залишки висохлого озера на Марсі
Супутники Starlink шкодять радіоастрономії паразитними сигналами
Чи зможе сонячний екран захистити Землю від змін клімату
На невизначений термін: політ Ax-4 відкладений через витік у російському модулі МКС
Три гарячих юпітери біля трьох помаранчевих карликів: нове відкриття астрономів
Астронавт МКС виловив несподівану «здобич» на космічній риболовлі
Perseverance на Марсі зробив сенсаційне відкриття у кратері Єзеро