Blue Origin споряджає повністю жіночий екіпаж

Blue Origin планує відправити у суборбітальну космічну подорож екіпаж, який складатиметься лише з жінок. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на слова Лорен Санчес — подруги засновника Blue Origin Джеффа Безоса. Також вона повідомила, що очолить місію з шести осіб на борту суборбітальної ракети New Shepard. Імена інших п’яти пасажирок не розголошуються, але Санчес натякає, що це впливові жінки, які змінюють світ.

New Shepard
Лорен Санчес та Джефф Безос на тлі космічного корабля New Shepard. Фото: Instagram laurenwsanchez

Засекреченою залишається дата запуску. Але Лорен Санчес, яка є одночасно медіаперсоною та кваліфікованою пілотесою гелікоптера, заявила, що сподівається відвідати межу із космосом на початку наступного року. 

laurenwsanchez
Лорен Санчес та Джефф Безос. Фото: Instagram laurenwsanchez

На сьогодні Blue Origin запустила шість успішних суборбітальних місій з екіпажем із космічних туристів на борту ракети New Shepard, яка складається з ракети-носія першого ступеня та спускової капсули. Перший із цих польотів, який стартував у липні 2021 року, відправив Безоса на висоту 120 км із трьома іншими людьми, включаючи його брата Марка та піонерку авіації Воллі Фанк.

Тимчасове припинення польотів New Shepard

Останній пасажирський рейс New Shepard відбувся у серпні 2022 року. Через місяць транспортний засіб Blue Origin New Shepard RSS HG Wells, призначений лише для корисного навантаження, зазнав збою під час автономної дослідницької місії, що призвело до втрати прискорювача. На щастя, система евакуації спрацювала за планом, і капсула успішно приземлилася під розгорнутими парашутами. Після інциденту New Shepard поки не злітав, адже після аварії все ще триває розслідування, щоб з’ясувати, що стало причиною аномалії.

Лорен Санчес та Джефф Безос біля його космічного корабля New Shepard
Лорен Санчес та Джефф Безос біля космічного корабля New Shepard. Фото: Instagram laurenwsanchez

Польоти New Shepard короткі та тривають приблизно 11 хвилин від старту до приземлення капсули. На піковій висоті пасажири кілька хвилин відчувають невагомість та можуть побачити Землю на тлі темряви космосу. Для когось ця подорож є незабутньою, а в інших викликає жахливі емоції.

Раніше ми повідомляли про те, як зірка Star Trek поглузував з колеги, який скористався послугами Blue Origin.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine