Blue Origin планує перенести пуски ракет за межі США

Компанія з космічного туризму Blue Origin Джеффа Безоса прагне розширити свій бізнес за межі США, повідомила Financial Times (FT). Blue Origin була створена засновником Amazon Безосом 2000 року. Після багаторічних випробувань своєї суборбітальної ракети New Shepard компанія почала використовувати її 2021 року для відправлення пасажирів у платні подорожі на край космосу.

BlueOrigin
2021 рік відкрив еру космічного туризму

Але амбіції компанії виходять далеко за межі відправлення заможних космічних туристів на 10-хвилинну веселу прогулянку зі стартового майданчика в Техасі. Генеральний директор Blue Origin Боб Сміт розповів, що наразі компанія шукає нові партнерства в Європі та інших країнах у межах зусиль, спрямованих на розширення свого бізнесу з виробництва ракет та двигунів до них для конкуренції з такими компаніями, як SpaceX Ілона Маска. За словами Сміта, фірма також хоче створити новий пусковий комплекс за межами США, хоча пошук місця все ще перебуває на ранній стадії.

Серед інших заходів, які свідчать про наміри Blue Origin розширювати свій космічний бізнес, компанія недавно уклала угоду з NASA на суму 3,4 млрд дол. на будівництво місячного посадкового модуля для програми Artemis. Також фірма розробляє нову, потужнішу ракету під назвою New Glenn, яка буде використовуватися для виведення на орбіту інтернет-супутників Amazon у межах проєкту, схожого на послугу Starlink від SpaceX. Очікується, що New Glenn здійснить свій перший випробувальний політ уже наступного року.

Blue Origin також планує побудувати приватну космічну станцію, яка замінить МКС, коли вона буде виведена з експлуатації 2031 року.

Blue Origin також має справу з нещодавніми невдачами після того, як її ракета New Shepard зазнала аварії під час пуску у вересні 2022 року. Капсула була порожньою, вона катапультувалася з ракети, як і передбачалося, та м’яко приземлилася на Землю.

Інженери компанії розслідують причину і сподіваються запустити безпілотний тестовий політ найближчими тижнями. Якщо він пройде без проблем, New Shepard може знову почати перевозити туристів через місяць або два, підтвердив Сміт.

Раніше ми повідомляли про те, що Blue Origin відправить на Марс два космічні апарати місії ESCAPADE.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine