Перший пуск New Glenn відбудеться не раніше 2023 року

Перший пуск нової ракети New Glenn відбудеться не раніше 2023 року. Про це заявив старший віцепрезидент компанії Blue Origin Джарретт Джонс під час виступу на конференції Satellite 2022.

Перенесення пуску ракети New Glenn

Джонс не назвав конкретних причин перенесення New Glenn, а також нової дати польоту, пославшись на те, що компанія перебуває у стадії обговорення із замовниками. Але відомо, що Blue Origin завершила процес затвердження дизайну ракети й зараз займається тестами її компонентів, включаючи ступені та головний обтічник.

Ракета New Glenn в уявленні художника. Джерело: Blue Origin

Ракета New Glenn є власною розробкою Blue Origin. За заявою компанії, вона зможе виводити до 45 тонн вантажу на низькі орбіти (ННО) та до 14 тонн на геоперехідні.

Перший пуск ракети Vulcan

На конференції Satellite 2022 також виступив голова пускового оператора ULA (спільне підприємство Boeing та Lockheed Martin) Тоні Бруно. Він розраховує, що перший пуск нової ракети Vulcan відбудеться до кінця 2022 року.

Ракета Vulcan (концепт). Джерело: ILA

Ракета Vulcan створюється як заміна Atlas V основній «робочій конячці» ULA впродовж останніх двадцяти років. Новий носій буде використовуватися в різних конфігураціях і зможе виводити до 27 тонн на ННО у найпотужнішій модифікації.

Дата введення Vulcan в експлуатації кілька разів переносилася через неготовність розроблюваного Blue Origin метанового двигуна BE-4. За словами Бруно, останнім часом фахівці провели низку тестів силового агрегата, і він показав себе з найкращого боку. Глава ULA розраховує отримати два перші льотні екземпляри двигуна влітку. Це дозволить організувати перший пуск Vulcan до кінця цього року.

Також нагадаємо, що недавно Ілон Маск висловив надію провести перше орбітальне випробування космічного корабля Starship у травні 2022 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі