Проблеми з двигуном BE-4 можуть завадити пускам нових ракет

13 грудня у виданні Ars Technica була опублікована стаття Еріка Бергера, присвячена метановим двигунам BE-4, що розробляє Blue Origin. За даними джерел журналіста, компанії досі не вдалося усунути всі проблеми з новими силовими агрегатами. Навіть більше, Blue Origin навряд чи поставить два перші готові до польоту двигуни BE-4 пусковому оператору ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin) до квітня 2022 року. Це значно збільшує можливість того, що дебютний політ ракети Vulcan відбудеться не раніше 2023 року.

Випробування двигуна BE-4. Джерело: Blue Origin

У наступні дні кілька представників ULA та Blue Origin прокоментували статтю Бергера. Так, Марк Пеллер (віцепрезидент з основних розробок ULA) заявив, що чутки про перенесення першого пуску Vulcan на 2023 рік не відповідають дійсності. За його словами, ULA має намір випробувати ракету в середині 2022 року.

Водночас недавно генеральний директор компанії Торі Бруно підтвердив, що постачання перших двигунів BE-4 відбудеться лише 2022 року. Іншим непрямим підтвердженням проблем із силовими агрегатами є нещодавній виступ Джаррета Джонса (віцепрезидент Blue Origin з програми створення нового носія New Glenn, на якому також будуть встановлені двигуни BE-4). Він заявив, що компанія не дотримується жорстких термінів і перший пуск New Glenn відбудеться тоді, коли ракета буде готова. Раніше у Blue Origin говорили про те, що старт відбудеться у четвертому кварталі 2022 року.

Ракета Vulcan (концепт). Джерело: ILA

Ракета Vulcan створюється як заміна Atlas V — основному «робочому конику» ULA впродовж останніх двадцяти років. Новий носій використовуватиметься в різних конфігураціях і зможе вивести до 27 тонн на ННО у своїй найпотужнішій модифікації.

Щодо ракети New Glenn, то вона є власною розробкою Blue Origin. За заявою компанії, вона зможе виводити до 45 тонн вантажу на низькі орбіти.

Нагадаємо, нещодавно компанія Rocket Lab провела презентацію своєї нової ракети, що «розкривається», яка має значно зменшити вартість космічних запусків.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Китай представив проєкт космоплана для доставлення вантажів на орбіту
Загроза астрономії: вчені закликають зупинити запуски Starlink
Наш Всесвіт не оптимальний для життя: у всьому винна темна енергія
Марсіанські пастки: Perseverance та Curiosity одночасно зіткнулись із суворими випробуваннями
Знайдене Perseverance поле дивних білих каменів збентежило вчених
Таємничий міжзоряний тунель з’єднує Сонячну систему із сузір’ям Центавра
Без затримок і перевитрат: новий космічний телескоп NASA пройшов важливий етап
SpaceX планує розгорнути інтернет Starlink на Марсі
Людство 40 років мало неправильне уявлення про Уран через помилку Voyager 2
Загадка зниклої зорі: астрономи підозрюють невдалу наднову