Ілон Маск оголосив нові терміни першого орбітального випробування

Очільник компанії SpaceX Ілон Маск опублікував серію твітів, присвячених ходу підготовки першого орбітального випробування багаторазового космічного корабля Starship. У них він повідомив про важливу технічну зміну в проєкті.

Starship. Джерело: NASA Spaceflight

Ілон Маск заявив про намір використовувати для польоту нові двигуни Raptor 2. За словами мільярдера, вони набагато потужніші та надійніші за першу версію Raptor і забезпечують 230 тонн тяги на рівні моря. За його оцінкою, до наступного місяця в розпорядженні компанії SpaceX буде 39 готових до польоту двигунів. Ще приблизно місяць знадобиться для їх встановлення на Starship і ступінь Super Heavy. У зв’язку з цим Маск висловив надію провести перше орбітальне випробування системи у травні.

Водночас не варто забувати, що озвучувані Маском терміни дуже оптимістичні (що визнає і сам мільярдер). Іншим підводним каменем, здатним вплинути на дату польоту, є екологічна експертиза космодрому SpaceX в Бока-Чика. Вона являє собою ключовий елемент, необхідний для отримання дозволу на перше орбітальне випробування космічного корабля Starship та ступеня Super Heavy. Наразі завершення експертизи заплановано на 28 березня. Однак, за неофіційними даними, Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) має намір знову відкласти ухвалення рішення.

У зв’язку з цим SpaceX розробила резервний план, що передбачає перенесення випробувань на космодром на мисі Канаверал. Фахівці компанії вже займаються переобладнанням комплексу StarShip. Очікується, що він буде готовий прийняти перший запуск восени 2022 року.

Нагадаємо, що нещодавно SpaceX погодилася вивести на орбіту решту супутників глобальної системи OneWeb.

За матеріалами https://www.cnbc.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine