Ілон Маск пообіцяв перший політ Starship до кінця року

11 лютого глава компанії SpaceX Ілон Маск провів довгоочікувану презентацію, присвячену космічному кораблю Starship. На ній він розповів про хід готовності проєкту та очікувані терміни його першого орбітального польоту.

Перший політ Starship

Ілон Маск висловив упевненість, що перший орбітальний політ Starship відбудеться до кінця цього року. Точний термін залежатиме від результатів екологічної сертифікації космодрому компанії в Техасі. Рішення з цього питання очікується в березні — тоді ж SpaceX розраховують завершити підготовку Starship до випробування.

Водночас існує ймовірність, що термін проведення екологічної експертизи може бути продовжений. У цьому випадку SpaceX доведеться здійснити перший запуск Starship з мису Канаверал. Інженери компанії вже переобладнають стартовий комплекс LC-39А. Очікується, що їм потрібно від 6 до 8 місяців для завершення робіт.

Новий двигун Raptor

Під час презентації Ілон Маск також торкнувся теми метанового двигуна Raptor, який використовуватиметься на Starship. Інженери SpaceX успішно протестували оновлену версію силового агрегата. Вона компактніша, дешевша і простіша у виготовленні, ніж перше покоління двигунів. За словами Маска, зараз SpaceX близька до рівня виробництва одного двигуна на день. Нагадаємо, що минулого року мільярдер написав листа співробітникам компанії. У ньому він попередив про ризик банкрутства SpaceX, якщо не вдасться вирішити проблеми, пов’язані з масовим випуском двигунів.

Стара та нова версія двигуна Raptor. Джерело: SpaceX

Підсумкова версія Starship буде оснащена 42 двигунами Raptor. 32 будуть встановлені на ступені Super Heavy, 9 — на самому космічному кораблі. Очікувана вантажопідйомність системи становитиме 100—150 тонн на низьку навколоземну орбіту. У процесі експлуатації Starship компанія сподівається вийти на вартість менше ніж 10 млн доларів за запуск. Кінцева ж мета SpaceX полягає у досягненні можливості повторного використання Super Heavy вже через годину після польоту, Starship — через 6—8 годин після польоту.

Варто зазначити, що подібно до шатлів Starship не буде окремої системи порятунку екіпажу — лише режими аварійного переривання польоту, які можна буде активувати у разі збою в роботі ступеня Super Heavy.

Марсіанські мрії Ілона Маска

На презентації Ілон Маск також приділив увагу своїй улюбленій темі колонізації Марса. За розрахунками мільярдера, за три запуски на тиждень один Starship може доставити за рік 15 500 тонн корисного навантаження. При запуску десяти Starship тричі на день — понад мільйон тонн. Це початкова умова для створення постійного поселення на Марсі, й Маск має намір досягти цієї мети впродовж найближчих десятиліть, поки людство має «вікно можливості», щоб стати мультипланетним видом.

Розрахунки SpaceX, що демонструють можливості масового виведення вантажів за допомогою кораблів Starship. Джерело: SpaceX

Але на шляху до мрії Маска компанії ще потрібно подолати багато технічних викликів. Крім повної багаторазовості, SpaceX потрібно відпрацювати процедуру орбітального дозаправлення Starship. Інше критично важливе питання — створення надійної системи життєзабезпечення, яка здатна витримати політ до Марса.

Нагадаємо, що недавно вчені з Європейського космічного агентства запропонували вводити у сплячку астронавтів марсіанських місій. На їхню думку, це може суттєво спростити та здешевити польоти до Червоної планети.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху