SpaceX завершила складання першого льотного екземпляра Super Heavy

Інженери компанії SpaceX завершили складання першого льотного екземпляра ступеня носія Super Heavy. Він уже встановлений ​​на стартовому столі на полігоні компанії поблизу техаського селища Бока-Чіка.

  Двигуни Raptor на ступені Super Heavy. Джерело: Elon Musk

Super Heavy має висоту 70 м і оснащена 29 двигунами Raptor. Вона буде використана для орбітального випробування прототипу космічного корабля Starship із порядковим номером SN20. План польоту передбачає, що ступінь відстикується від корабля через 171 секунду після старту, виконає частковий маневр повернення і приводниться в Мексиканській затоці за 33 км від узбережжя.

Щодо SN20, то він має розвинути достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту з висотою апогею 250 км. Корабель зробить неповний оберт навколо Землі. В районі Гавайських островів він активує двигуни й увійде в атмосферу. Якщо нічого не завадить, прототип приводниться в океані приблизно за 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту складе 90 хвилин.

Наразі інженери завершують збирання прототипа. Він оснащений шістьма двигунами Raptor. Три силові агрегати призначені для роботи в атмосфері, три — оптимізовані для роботи у вакуумі. Найближчим часом фахівці SpaceX планують встановити SN20 на Super Heavy та приступити до проведення передпольотних тестів.

  Двигуни Raptor на прототипі корабля Starship. Джерело: Elon Musk

Відомо, що компанія SpaceX сподівається здійснити орбітальне випробування Starship до кінця серпня. Однак його точна дата буде залежати як від результатів наземних тестів, так і від Федерального управління цивільної авіації США (FAA), яке має дати дозвіл на пуск.