SpaceX зібрала найбільшу ракету у світі

11 лютого Ілон Маск проведе презентацію, присвячену космічному кораблю Starship. На ній повідомлять про хід розробки проєкту, внесені у конструкцію системи технічні зміни та заплановану дату першого орбітального польоту.

Збирання прототипу Starship. Джерело: LabPadre

Презентація відбудеться на території космодрому Starbase, розташованого поблизу селища Бока-Чика. Напередодні події інженери компанії зібрали повноцінний екземпляр надважкої системи, встановивши прототип корабля Starship SN20 на прототип першого ступеня Super Heavy Booster 4. Для цього використовувалася Mechazilla — 140-метрова вежа, оснащена роботизованими маніпуляторами. За задумом SpaceX, у майбутньому вона ловитиме перший ступінь Super Heavy після його повернення.

Загальна висота зв’язки зі Starship та Super Heavy становить 120 м, що робить її найбільшою ракетою в історії. Для порівняння: висота надважкого носія Saturn V складала 111 м, радянської H1 — 105 м. Super Heavy оснащена 29 двигунами Raptor. Вони використовують рідкий метан як паливо і рідкий кисень як окисник. Прототип Starship SN20 отримав шість двигунів Raptor. Три з них призначені для роботи в атмосфері, три адаптовані для ввімкнення у вакуумі. Корабель також має теплозахисне покриття, завдяки якому зможе пройти крізь земну атмосферу.

У листопаді минулого року Ілон Маск заявляв про намір провести перше орбітальне випробування Starship на початку 2022 року. Проте компанії довелося відмовитись від цих планів через продовження термінів екологічної експертизи космодрому Starbase. Без неї SpaceX не зможе отримати дозвіл Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на політ. Не виключено, що під час завтрашньої презентації Ілон Маск повідомить подробиці щодо ситуації з експертизою.

Презентація Starship розпочнеться 11 лютого о 04:00 за київським часом. Трансляція події буде доступна в Інтернеті.

Ви також можете почитати про те, як геомагнітна буря знищила 40 недавно запущених супутників Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine