FAA відклало екологічну експертизу космодрому SpaceX

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) повідомило про продовження термінів екологічної експертизи космодрому SpaceX у Бока-Чика. Спочатку вона мала завершитися 31 грудня 2021 року. Тепер у FAA збираються ухвалити рішення 28 лютого 2022 року.

Прототип SpaceX на космодромі Бока-Чика. Джерело: SpaceX

Основною причиною перенесення стала велика кількість коментарів (понад 18 тисяч), отриманих за проєктом екологічної оцінки космодрому. Також FAA вимагає провести додаткові консультації з місцевими організаціями та органами влади.

Екологічна експертиза космодрому Бока-Чика є ключовим елементом, необхідним SpaceX для отримання дозволу на перше орбітальне випробування космічного корабля Starship та ступеня Super Heavy. У листопаді Ілон Маск заявляв, що компанія розраховує провести його на початку 2022 року. Однак навіть за умови технічної готовності Starship без дозволу FAA політ буде неможливим.

Слід зазначити, що за потреби FAA може знову продовжити процес експертизи. Тож 28 лютого, можливо, ще не остаточна дата. Також варто сказати, що недавно SpaceX оголосила про плани побудувати майданчик для запусків та посадки Starship і Super Heavy на мисі Канаверал. Однак перш ніж розпочати будівельні роботи, компанії потрібно провести екологічну експертизу території.

Нагадаємо, нещодавно SpaceX повідомила про намір запустити програму з перетворення вуглекислого газу на ракетне паливо.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine