SpaceX допоможе завершити розгортання системи OneWeb

Генеральний директор компанії OneWeb Ніл Мастерсон оголосив про укладання угоди зі SpaceX. Вона дозволить здійснити розгортання частини системи, що залишилася, призначеної для роздачі глобального супутникового інтернету.

Історія компанії OneWeb

Компанія OneWeb була заснована 2012 року. Її основною метою є створення угруповання із 648 супутників, призначених для роздачі широкосмугового глобального інтернету. Їхнє виведення на орбіту здійснювалось за допомогою ракет «Союз», що головним чином запускалися з території космодромів Байконур та Східний.

Запуск супутників OneWeb з космодрому Східний. Джерело: «Роскосмос»

Після початку російського вторгнення в Україну голова держкорпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін висунув ультиматум. Він вимагав гарантій незастосування супутників OneWeb з військовою метою та виходу Великобританії зі складу акціонерів компанії. Після цього керівництво OneWeb наказало своїм співробітникам покинути космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Супутники, що залишилися на космодромі, були захоплені Росією, їхня доля поки що залишається невідомою.

Супутникове групування OneWeb

Станом на березень 2022 року OneWeb встигла розгорнути 66% свого угруповання (428 апаратів). Супутники, що залишилися, планувалося вивести на орбіту під час шести запусків «Союзів». Розрив контракту з «Роскосмосом» поставив компанію у складне становище, і багато хто вже встиг передбачити загибель проєкту. Але допомога надійшла звідки не чекали. Компанія SpaceX, яка займається створенням конкурентної системи супутникового інтернету, погодилася взяти на себе довиведення супутників системи. Оголошено, що перший запуск відбудеться вже цього року.

Прототип термінала OneWeb. Джерело: Spacenews.com

У своїй заяві Ніл Мастерсон подякував SpaceX за підтримку і те, що компанія Ілона Маска поділяє погляди OneWeb на використання потенціалу космосу. Водночас він не озвучив умов угоди зі SpaceX, пославшись на конфіденційність.

Нагадаємо, що недавно SpaceX також отримала контракт NASA на запуск трьох пілотованих місій до МКС.

За матеріалами https://oneweb.net

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine