OneWeb припиняє співпрацю з «Роскосмосом»

Компанія OneWeb наказала своїм співробітникам залишити космодром Байконур. Це сталося після ультиматуму, висунутого головою держкорпорації «Роскосмос» Дмітрієм Рогозіним. Він зажадав гарантій незастосування супутників OneWeb з військовою метою та виходу Великобританії зі складу акціонерів компанії.

Логотип компанії OneWeb. Джерело: OneWeb

OneWeb був заснований 2012 року. Основною метою компанії було розгортання системи з 650 супутників, призначених для роздачі широкосмугового глобального інтернету. 2020-го OneWeb оголосив про своє банкрутство. Це сталося через труднощі з отриманням фінансування, необхідного для доведення проєкту до кінця. Після цього компанію викупив міжнародний консорціум, до складу якого увійшли уряд Великої Британії та індійський телекомунікаційний оператор Bharti Global Limited. Після реструктуризації OneWeb відновив розгортання системи.

Запуск апаратів системи здійснювався ракетами «Союз» із територій космодромів Байконур, Східний та Куру. Станом на 3 березня 2022 року угруповання OneWeb налічувало 428 діючих космічних апаратів. Для завершення розгортання системи планувалося здійснити ще шість запусків із космодрому Байконур. Найближчий із них був намічений на 4 березня.

Російський ультиматум фактично поставив хрест на продовженні будь-якої співпраці у межах цього проєкту. Незабаром після нього Дмітрій Рогозін опублікував відео, яке демонструє видалення лівреї із прапорами США, Великої Британії та Японії з корпусу ракети.

Розрив контракту з «Роскосмосом» означає, що OneWeb доведеться знайти іншого пускового оператора. Завершення розгортання системи може ускладнити той факт, що на апаратах OneWeb використовуються двигуни російської компанії «Факел». Наразі невідомо, який відсоток із незапущених супутників встиг отримати силові агрегати.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі