Доля запуску супутників OneWeb з Байконуру лишається невідомою

Чи припинить остаточно компанія OneWeb співпрацю з країною-агресором досі лишається невідомим. Запуск супутників був призначений на 4 березня. Але навіть якщо він відбудеться, подальші старти лишаються під питанням.

Супутники OneWeb
Супутники OneWeb. Джерело: OneWeb

Чи зупинить війна запуск супутників?

Кріс МакЛаулін, голова державної регуляторної комісії компанії OneWeb, нарешті визначився з відповіддю, чи продовжує цей супутниковий оператор співпрацювати з країною-агресором. Відповідно до його слів, запуск 36 супутників із Байконуру 4 березня все ще може відбутися.

«Хоча хтозна, що буде», — додав він. Схоже, що це — найневизначеніша відповідь на питання, чи відбудеться космічний старт, в історії. Запуск 4 березня вже оплачений, супутники — встановлені на «Союз». Сталося це ще до нападу на Україну, тому формально на них санкції не розповсюджуються. 28 лютого країна-агресор оголосила, що 1 березня вивезе ракету на стартовий майданчик.

OneWeb бояться померти за Україну

Від самого початку російсько-української війни OneWeb зберігала мовчання щодо продовження запусків своїх супутників ракетами країни-агресора. На сьогодні компанія запустила вже 428 з 628 запланованих супутників. При цьому всі запуски були здійснені за допомогою Росії, хоча і з різних космодромів.

Тому нерішучість компанії цілком зрозуміла. Єдино можлива позиція — підтримати Україну та відмовитися від співпраці з розпалювачами війни — може завдати збитків, які поставлять хрест на всьому проєкті.

Європейська космічна агенція вже відмовилася від співпраці з Росією за програмою ExoMars. Сама ж країна-агресор вже сказала, що запускати свої ракети з космодрому Куру не буде. Отже, чи продовжиться ця співпраця, може вирішитися і без участі OneWeb.

Зрештою, навіть якщо запуск 4 березня все ж відбудеться, OneWeb доведеться для подальшої співпраці з ворогом України шукати собі іншого авіаперевізника. Бо досі на інші континенти їхні супутники возили літаки «Антонова».

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна