NASA замовила три Crew Dragon у SpaceX

NASA замовила у компанії SpaceX три космічні кораблі Crew Dragon. Вони будуть використані у місіях з доставлення людей на МКС.

Стикування Crew Dragon з МКС в уявленні художника. Джерело: NASA

Замовлення було зроблене за допомогою модифікації існуючого контракту між SpaceX та NASA на доставлення людей на МКС. Його сума збільшилася на 778 млн доларів. Отже, якщо припустити, що кожен корабель здійснить політ з екіпажем у чотири особи, NASA заплатить по 64,7 млн доларів за одне місце.

Ця ціна менша за наявні альтернативи. За останніми контрактами NASA платила «Роскосмосу» по 86 млн доларів за місце. Що стосується корабля CST-100 Starliner, що створюється компанією Boeing, то цей показник зараз оцінюється в 90 млн доларів за астронавта. При цьому треба мати на увазі, що Starliner поки що не здійснив жодного пілотованого польоту.

Видача нового договору SpaceX вказує на те, що NASA сподівається продовжити експлуатацію МКС. Проте, враховуючи російську агресію проти України, очевидно, що аерокосмічній адміністрації буде дуже складно продовжувати співпрацю з Росією в космосі.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine