SpaceX переносить випробування Starship до Флориди

Компанія SpaceX готується перенести випробування з Техасу до Флориди, якщо офіційні особи відкладатимуть висновки щодо безпеки старту для довкілля. Також подальший розвиток програми буде пов’язаний з удосконаленням двигуна Raptor.

Starship у Бока Чіка
Starship у Бока-Чиці. Джерело: https://www.businessinsider.com

Starship може стартувати з мису Канаверал

10 лютого засновник SpaceX Ілон Маск влаштував велику пресконференцію на тлі щойно повністю зібраного космічного корабля Starship. Крім заяв про завершення важливого етапу в його підготовці до польоту, він також порушив питання того, де надалі будуть проводитися тести.

За його словами, подальша підготовка може бути перенесена з майданчика Бока-Чики у Техасі, де вона проводилася, до Флориди. Пов’язано це з незрозумілою позицією Федерального управління авіації FAA. Воно має найближчим часом оприлюднити звіт щодо безпеки випробувань Starship для довкілля. Якщо він буде негативним або його затримають, Маск продовжить роботи з гігантською ракетою на стартовому комплексі 39A на мисі Канаверал.

Звіт щодо безпеки запуску Starship з Бока-Чики FAA обіцяла надати ще до кінця 2021 року. Однак наприкінці грудня її представники заявили, що його буде оприлюднено до кінця лютого 2022-го. Схоже, що Ілон Маск нічого доброго від того не чекає. Якщо рішення знову відкладуть, це означатиме затримку принаймні на 6-8 місяців, і дозволити це собі Space X не може.

Майбутнє Бока-Чики та всього проєкту

Документи про запуск з комплексу 39A у SpaceX є. Тому, попри всі труднощі з перенесенням підготовки запуску, це може виявитися гарною ідеєю. Маск подякував спільноті Південного Техасу за підтримку проєкту. Але схоже, що як активний космодром Бока-Чика використовуватися не буде. Він залишиться резервним стартовим майданчиком та використовуватиметься як дослідницький центр.

Подальше майбутнє Starship пов’язане з удосконаленням двигунів Raptor. Вони застосовуватимуться на обох ступенях ракети. На верхньому їх шість, а на нижньому — 29. Однак для успіху компанії необхідно удосконалити всю конструкцію.

По-перше, двигунів має стати більше. На верхньому — 9, на нижньому — 33. По-друге, самі рушії мають бути потужнішими. Raptor 2 матиме тягу 230 тонн у порівнянні із сучасними 180 тоннами. Але і тут є труднощі. У листопаді повідомлялося, що розробка гальмується. Тож майбутнє усього проєкту залежить від уміння SpaceX долати труднощі.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine