FAA знову продовжила екологічну експертизу космодрому SpaceX

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) повідомило про нове продовження термінів екологічної експертизи космодрому SpaceX у Бока-Чиці. Тепер вона завершиться не раніше 28 березня 2022 року.

Прототип Starship на космодромі SpaceX у Бока-Чиці. Джерело: RGV Aerial Photography

Спочатку експертиза мала завершитися 31 грудня 2021-го. Проте наприкінці минулого року FAA оголосило про продовження терміну розгляду справи до 28 лютого 2022 року. Основною причиною перенесення була названа велика кількість коментарів від представників громадськості. Також FAA потрібно провести додаткові консультації з місцевими організаціями та органами влади.

FAA обґрунтувала нове перенесення такими ж причинами: великою кількістю коментарів (понад 19 тисяч) та необхідністю взаємодії з іншими організаціями. При цьому у відомстві зазначили, що екологічна експертиза — це лише частина процесу ліцензування комерційних космічних перевезень. SpaceX також має відповідати вимогам, пов’язаним із безпекою, ризиком та фінансовою відповідальністю.

Екологічна експертиза космодрому Бока-Чика є ключовим елементом, необхідним SpaceX для отримання дозволу на перше орбітальне випробування космічного корабля Starship та ступеня Super Heavy. Нещодавно Ілон Маск пообіцяв провести його до кінця року. Однак навіть за умови технічної готовності Starship без дозволу FAA політ буде неможливим.

Тому SpaceX має резервний план. Компанія може запустити Starship із території стартового майданчика LC-39А на мисі Канаверал. Інженери вже розпочали переобладнання комплексу. Очікується, що їм потрібно від 6 до 8 місяців для завершення робіт. Що стосується Бока-Чики, то за реалізації цього сценарію він використовуватиметься як дослідницький центр та резервний стартовий майданчик.

За матеріалами https://www.faa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine