У баченні Китаю колонізації Місяця допущена безглузда технічна помилка

Китайське національне космічне управління (CNSA) оприлюднило відео у форматі CGI, яке демонструє їхнє бачення колонізації Місяця у майбутньому. На відеоролику з гордістю демонструється амбіційний проєкт побудови місячної бази, яку країна використовуватиме для подальшого дослідження Сонячної системи протягом кількох наступних десятиліть.

Далекоглядні плани Китаю щодо дослідження Місяця були оголошені ще в 2021 році, але відео було оприлюднене лише минулого тижня. Уважні глядачі вже встигли виявити несподівану помилку: на 40-й секунді на задньому плані помітно старт Space Shuttle NASA.

CNSA
Оригінальний кадр відеоролика CNSA зі Space Shuttle

Ляп може бути спробою китайської космічної програми пожартувати або просто є помилкою під час створення відео, коли автори використали готові 3D-об’єкти, але погано розбираються в космічній тематиці. Річ у тім, що програма Space Shuttle була закрита в 2011 році, а «космічні човники» наразі виставлені у музеях. Крім того, Китай та NASA не співпрацюють між собою через конкуренцію в космічних перегонах. Тому включення цього космічного корабля є особливо іронічним, враховуючи напруженість у відносинах між США та Китаєм.

Варто зауважити, що державна телекомпанія China Global Television Network теж помітила цю помилку, але задля економії часу, замість того, щоб прибирати Space Shuttle та перезавантажувати відео, вирішила цю ситуацію шляхом застосування ефекту розмиття, який приховав зліт американського космічного корабля на задньому плані.

Попри помилку в рекламному відеоролику, Китайська космічна агенція зробила значний прогрес у дослідженні космосу, включаючи успішну посадку космічного корабля на зворотному боці Місяця та будівництво орбітальної космічної станції «Тяньгун» всього за два роки.

Колонізація Місяця
Колонізація Місяця погляд від CNSA

Наразі Китайська космічна агенція активно розробляє стратегію висадки своїх тайконавтів на Місяці по програмі, яка дуже нагадує Apollo 50-річної давнини.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA звинувачує Китай у маскуванні військових цілей космічною програмою.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine