NASA звинувачує Китай у маскуванні військових цілей космічною програмою

Адміністратор NASA висловив обурення тим, що Китай посилює свою військову присутність у космосі, що лише поглиблює протистояння між США та Піднебесною. Під час виступу на Капітолійському пагорбі адміністратор Білл Нельсон висловив думку, що значна частина цивільної космічної програми Китаю насправді маскується під військові цілі. Він також зауважив, що така ситуація примушує США бути пильними та тримати лідерство у перегонах за космічними досягненнями.

Китай

Ці коментарі виголошені під час слухань у Комітеті з питань асигнувань Палати представників, де Нельсон просив фінансування для NASA на суму 25,384 млрд доларів на 2025 рік.

Попри гостроту заяв, Нельсон не надав конкретних доказів для підтримки своїх слів. Протягом свого перебування на посаді він кілька разів висловлював подібні твердження щодо Китаю, попереджаючи про потенційну загрозу з боку Піднебесної. В одному зі своїх виступів у 2022 році Нельсон звинуватив Китай у крадіжці проєктів американських космічних кораблів. Це викликало гостру реакцію з боку китайського МЗС, яке вважає такі звинувачення безпідставними та провокативними.

Адміністратор NASA Білл Нельсон
Адміністратор NASA Білл Нельсон, колишній астронавт і сенатор від Флориди, попередив, що Китай використовує свою так звану цивільну космічну програму як військову програму. Фото: EPA

Хоча напруження між Нельсоном і китайськими колегами у космічних перегонах стало очевидним, агресивний тон переважно походить від американської сторони.

Наприкінці 2023 року Нельсон знову заявив, що Китай планує привласнити місячні ресурси, порушуючи при цьому міжнародні домовленості про космос. Його слова вкотре викликали обурення, особливо у контексті звернення по додаткове фінансування для NASA.

Повторні та різкі заяви адміністратора NASA змушують задуматися: хто ж насправді веде у космічних перегонах — Китай чи Сполучені Штати?

Зображення китайського космічного космоплану
Зображення китайського космічного космоплана

Раніше ми повідомляли про те, як США зіткнулися з новою ерою загроз за межами Землі.

За матеріалами theguardian.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine