Китай планує використати Місяць для атаки по США з космосу

У зв’язку зі зростанням напруженості у нових місячних космічних перегонах Сполучені Штати починають серйозно турбуватися за свою безпеку через можливий удар супротивником із космосу. На думку американських військових, Китай може використати Місяць як плацдарм для нанесення удару по США.

Місяць
Ілюстрація військової бази Китаю на Місяці. Зображення згенероване Gencraft AI

Про це повідомляє військове видання Defense One.

Бригадний генерал Космічних сил США Ентоні Масталір, який керує Індо-Тихоокеанським відділом позаземних сил безпеки, висловив занепокоєння щодо можливості порушення Китаєм укладеного космічного договору. Цей договір зобов’язує країни використовувати космос виключно на благо всього людства.

Масталір зазначив, що з військової точки зору важливо розглянути можливі вектори атаки, які можуть бути не враховані або потребують уваги. Він особливо акцентував на двох основних сферах, звідки Китай може готуватися до атаки: поза геостаціонарною орбітою, де розташовані звичайні супутники, й простір навколо Місяця.

Бригадний генерал висловив стурбованість, що конфлікти, які починаються на Землі, можуть поширитися на космос або навіть відбуватися у ньому. Однак наразі основна увага зосереджена на наземних конфліктах. Він наголосив на тому, що поки що в пріоритеті стримування наземних загроз, але треба також враховувати можливість атаки з космосу.

Космічний корабель Starship Human Landing System (HLS) для місії Artemis III
Космічний корабель Starship Human Landing System (HLS) для місії Artemis III. Зображення: Space Intelligence

Масталір не єдиний, хто занепокоєний стосовно китайських місячних амбіцій, які посилилися разом із планами США повернутися на Місяць за допомогою місії Artemis. Його тривога стосовно потенційних атак з космосу відображає особливість військово-аерокосмічної стратегії.

Своєю чергою Китай відкидає звинувачення США у намірах використати Місяць для недобросовісних цілей. Піднебесна у відповідь звинувачує США у створенні загроз у космосі для виправдання збільшення своєї військової потужності та поширення свого впливу не тільки на Землі, але й у космосі.

Співіснування цих двох супротивників-союзників, безперечно, доволі складне, особливо щодо питань Тайваню та майбутнього використання Місяця. Однак їм доведеться співпрацювати або принаймні вести діалог, якщо обоє планують побудувати місячні бази.

Раніше ми повідомляли про те, що співпраця росії та Китаю становить загрозу для України.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine