«Корабель мрії» полетить до Місяця: Китай обрав назви для місячної програми

Китайське національне космічне управління (CNSA) обрало імена для техніки, яка буде залучена до місячної програми. Пілотований корабель отримав назву «Менчжоу» («Корабель мрії»), а посадковий місячний модуль — «Ланьюе» («Той, що обіймає Місяць»).

Імена для кораблів обрали під час конкурсу, оголошеного в серпні 2023 року. Загалом CNSA отримало майже 2000 різних варіантів назв.

«Менчжоу» розробляють у двох основних модифікаціях. Перша, масою 14 тонн, призначена для заміни корабля «Шеньчжоу», що використовується для доставлення людей на китайську орбітальну станцію «Тяньгун». Друга модифікація масою 21,6 тонни розрахована на місії в дальній космос.

Зовнішній вигляд космічного корабля «Менчжоу». Джерело: CNSA

Маса «Ланьюе» становитиме близько 26 тонн. Він зможе доставити двох тайконавтів із ровером на місячну поверхню.

Зовнішній вигляд спускального місячного апарата «Ланьюе». Джерело: CNSA

Наразі план CNSA має такий вигляд. «Менчжоу» з екіпажем і «Ланьюе» будуть відправлені до Місяця двома надважкими ракетами «Чанчжен-10». Там вони зістикуються, після чого пара тайконавтів перейде на борт «Ланьюе» і висадиться на Місяць. Потім тайконавти здійснять зліт, знову зістикуються з «Менчжоу» і повернуться на Землю.

Наразі «Чанчжен-10», «Менчжоу» та «Ланьюе» перебувають на стадії розробки прототипів. Згідно із заявами китайських посадових осіб робота просувається успішно. У CNSA розраховують здійснити пілотовану висадку на Місяць до 2030 року.

Детальніше про те, як Китай вивчає Місяць, можна дізнатися з цієї статті.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine