Нова спроба запустити Starliner відбудеться в ніч на 11 травня

Запуск нового американського космічного корабля Starliner у ніч на 7 травня був перерваний через технічну несправність. Проте тепер стало відомо, що нова спроба відправити за його допомогою двох астронавтів відбудеться вже в ніч на 11 травня.

Starliner готується до нової спроби запуску
Starliner готується до нової спроби запуску. Джерело: ULA

Запуск Starliner перенесли

Довгоочікуваний запуск космічного корабля Starliner, який мав відбутися 7 травня було зупинено за дві години до закінчення відліку. Зранку про цю подію було відомо тільки те, що сталося це через технічні несправності з ракетою Atlas 5. Проте тепер про неї відомо значно більше, зокрема, і дата та час нової спроби.

Інженери NASA повідомляють, що минулої ночі вони були змушені зупинити спробу через кисневий запобіжний клапан на верхньому ступені ракети. Він сильно гудів і викликав вібрацію, що змусило фахівців хвилюватися через безпеку усієї місії.

Зранку щодо того, наскільки швидко вдасться розв’язувати проблему, ще було невідомо. Зберігалася можливість, що ракету вдасться запустити у наступне стартове віко, у ніч з 7 на 8. Проте пізніше інженери все ж вирішили не поспішати. Це дасть їм більше можливостей для аналізу ситуації.

Коли відбудеться нова спроба

Нова спроба запустити Суніту Вільямс та Баррі Вілмора в космос відбудеться вже в ніч з 10 на 11 травня. Орієнтовно відбудеться це о 2:00 за київським часом. Хоча насправді остаточно це все ще не вирішено.

Досі невідомо, чи будуть фахівці United Launch Alliance лагодити клапан на місці, чи вирішать повністю міняти його. У другому випадку ракету доведеться завозити назад до збирального цеху. На цей випадок для запуску передбачено ще одне вікно, яке відкриється в ніч на неділю 12 травня.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine