Замаскований Ingenuity: спробуйте знайти на світлині марсіанський гелікоптер

Ровер NASA Perseverance — не єдиний у кратері Єзеро на Марсі. Його компаньйон — гелікоптер Ingenuity — все ще здатний підніматись у повітря. На свіжому фото марсохід зазнімкував гвинтокрил невдовзі після його чергового вдалого польоту. Але знімок цікавий тим, що вам знадобляться всі навички уважності, щоб знайти крихітний Ingenuity на цій світлині, адже він зливається зі скелями на піщаній поверхні Червоної планети.

Ingenuity
На цьому зображенні марсохода Perseverance, зробленому 8 січня 2023 року, видно колії, скелі, дюни та гелікоптер Ingenuity. Спробуйте його знайти. Фото: NASA/JPL-Caltech/ASU

Зображення отримане однією з камер марсохода 8 січня, через кілька днів після того, як гвинтокрил здійснив свій 38-й політ. Під час останньої повітряної подорожі Ingenuity подолав у повітрі 110 м над поверхнею. Але відлітати на більш далеку відстань не бажано, щоб не втратити зв’язок із Perseverance.

На знімку видно широкий скелястий простір кратера Єзеро та колісні сліди, залишені марсоходом. Вдалині помітно хвилясті піщані дюни. Спочатку ви можете засумніватися, що Ingenuity взагалі зображений на світлині. Майте на увазі, що основний корпус гвинтокрила має розмір приблизно як коробка з серветками, а перебуває він за 110 м від марсохода.

Все ще шукаєте? Ось підказка — карта NASA з поточним розташуванням марсохода та гелікоптера на марсіанській місцевості, яка допоможе визначити точне місце Ingenuity відносно Perseverance.

Perseverance Ingenuity
На зображенні показано частину кратера Єзеро з частиною шляху марсохода Perseverance, позначеною білими лініями. Розташування Ingenuity позначається синьою піктограмою вгорі. Зображення: NASA

Отже, тепер перевіримо, наскільки ви були уважні, бо нижче є розгадка. Якщо збільшити зображення та контраст, можна розгледіти посадкові ноги та квадратний корпус Ingenuity.

Ingenuity
Місце розташування Ingenuity

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance помітив на Марсі скелю у формі котика, який дрімає.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine