Perseverance помітив на Марсі скелю у формі сонного котика

Любителі котів знають, що одним із наймиліших котячих положень для відпочинку є «поза буханця». У цьому положенні котик підтягує лапки, заховує хвостик, таким чином зовні він стає схожим на хлібець. Саме така форма «котячого буханця» була помічена на Марсі ровером Perseverance.

Скеля на Марсі, що нагадує котика у «позі буханки»
Скеля на Марсі, що нагадує котика у «позі буханця». Фото: NASA

Камінь у формі кота був помічений у кратері Єзеро 8 вересня 2022 року за допомогою однієї з камер, встановлених на щоглі марсохода. NASA розміщує необроблені зображення ровера в Інтернеті для ознайомлення. Саме цей знімок був обраний фанатами Марса як «Зображення тижня», що заслуговує на особливу увагу.

Ракурс світлини у поєднанні з характерним падінням тіні висвітлює дві загострені вухоподібні риси на «голові» скелі та довге, схоже на хлібець, «тіло». Під іншим ракурсом чи в інший час доби цей об’єкт має вигляд звичайного марсіанського каменя. Натомість у потрібний час та у потрібному положенні Perseverance камінь виявився схожим на кота з пухкими щічками, який тихо дрімає.

Необроблений «Знімок тижня»
Необроблений «Знімок тижня» за авторством Perseverance. Фото: NASA

Люди вбачають у різних об’єктах на Марсі схожість на знайомі нам речі чи істоти через особливість нашого сприйняття. Психологи називають це феноменом парейдолії. Через цей феномен Perseverance з 2021 року привертає увагу інтернет-спільноти своїми загадковими знімками, на яких вбачають то таємничий вхід у печеру, то зміїну шкіру чи інші оптичні ілюзії.

Звичайно, такі знахідки викликають зацікавленість громадськості, оскільки вчені вірять у те, що колись давно Марс був «живим». Нам ще належить знайти докази існування життя на Червоній планеті (стародавнього чи нинішнього), чим наразі активно займається Perseverance.

Раніше ми повідомляли про те, як на Марсі виявили об’єкт дивної форми.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine