На Марсі виявлено об’єкт дивної форми

Нещодавно громадськість розбурхав загадковий об’єкт на Місяці, виявлений китайським місяцеходом «Юйту-2». Пізніше з’ясувалося, що це просто камінчик на місячній поверхні. Зараз інтернет-спільнота активно обговорює нову загадкову знахідку на Марсі. Дивний об’єкт незвичної форми був виявлений марсоходом NASA Curiosity.

Марс
Камінь вкрай незвичної форми на поверхні Марса. Фото: NASA

Об’єкт був сфотографований марсоходом у кратері Гейл. Під час свого руху апарат записує зображення марсіанської поверхні, що потім публікуються для загального огляду. На фотографію звернув увагу письменник Пол Скотт Андерсон, який виклав у Twitter пост зі знімком.

«Погляньте на цей чудовий камінь, який марсохід Curiosity вчора знайшов на Марсі», — так він підписав знахідку.

Цей знімок започаткував дискусію про те, що могло бути причиною таких плавних обрисів скелястого уламку, ніби він був штучно оброблений. Ймовірно, це результат тривалого впливу води у далекому минулому планети. Так звані кратерні озера були звичайним явищем на Марсі мільярди років тому, коли на його поверхні існувала вода у рідкому вигляді. У той час деякі кратери могли вмістити велику її кількість води, еквівалентну морю. Коли води ставало дуже багато, вона проривала кратерний вал. Величезні водні потоки затоплювали великі долини, які ми зараз бачимо на вкритій пилом поверхні.

Марс
Озеро в марсіанському кратері уяві художника

Дослідження, проведене у 2019 році під керівництвом професора Гуджа зі Школи наук про Землю Джексона Техаського університету, показало, що ці катастрофічні повені відбувалися досить швидко. Таким чином, «штучний» камінь є ще одним доказом присутності рідкої води на Марсі.

Нагадаємо, що раніше Curiosity показав рух марсіанських хмар.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine